Horoskop zimowy dla 12 znaków zodiaku

Horoskop zimowy dla 12 znaków zodiaku

Tutaj znajdziesz swój aktualny horoskop dla swojego znaku zodiaku - stworzony przez najlepszych wróżbitów Ezolinia Wróżby! Wybierz między tygodniowym horoskopem, miesięcznym horoskopem i rocznym horoskopem kliknij i czytaj.

Horoskop od 17 do 23 grudnia

BARAN

Baran w nadchodzących dniach powinien mieć dobry nastrój przedświąteczny, który będzie wyczuwalny w pracy. Pozytywne nastawienie do otoczenia, pomocność i drobne przysługi będą cechować osoby spod tego znaku. Licz się jednak z tym, że Twoje otoczenie może nie odwzajemnić Twoich gestów, a nawet może pojawić się pewna sytuacja niemiła, która będzie miała związek z przeszłymi sprawami lub pretensjami, a zachowanie i reakcje takich osób mogą wydać Ci się chwilami nieco złośliwe lub natarczywe. Nie powinno zepsuć Ci to nastroju, jeśli będziesz mieć przekonanie co do swoich racji. Trudno będzie wyprowadzić Cię z równowagi i podejmiesz każdą dyskusję, jeśli będzie to konieczne. Może się okazać, że pojawią się pilne sprawy do załatwienia, ale nie będziesz robił niczego w pośpiechu, tylko na spokojnie. W sprawach prywatnych, jeśli masz uczucie, że nie możesz liczyć na wsparcie bliskich lub przyjaciół, to możesz mieć wielką chęć powiedzenia im o tym otwarcie. Jeśli zwlekałeś ze szczerą rozmową i czekałeś na właściwy moment, to teraz możesz wyrazić swoje zdanie jasno. Druga strona na pewno zechce sie wytłumaczyć i oczyścić z ewentualnych zarzutów. Na jaw mogą wyjść różne przeszłe manipulacje lub sprawy, które budziły negatywne emocje. Jeszcze przed świętami podejmiesz prawdopodobnie decyzję o porozmawianiu na temat problemów, jeśli dojdziesz do wniosku, że dłużej nie ma sensu zwlekać.

BYK

Byk może wejść na "wojenna ścieżkę" z kimś z pracy. Możesz czuć sie zagubiony w ocenie swojej sytuacji zawodowej i nie do końca możesz umieć spojrzeć z szerszej perspektywy na sprawy, szczególnie jeśli mocno utrwaliły się Twoje poglądy na jakiś temat. Jeśli jakaś osoba drażni Cię od pewnego czasu, nie jesteś w stanie obojętnie przejść obok niej lub pracować z nią bezproblemowo, to teraz może się to nasilić. Druga strona zresztą również będzie miała negatywne odczucia do Ciebie, mogą się one wiązać z dużą złością i nie będzie w stanie przełamać swoich wewnętrznych oporów. Jeśli to możliwe, staraj się w nadchodzącym czasie współpracować więcej z innymi osobami, które lubisz i nie wzbudzają takich emocji. Ogólnie jednak praca się opłaci i warto poświecić czas wszystkim sprawom zawodowym, aby dobrze je wypełnić, bo przełoży się to na stabilizację finansową. W sprawach prywatnych możesz odczuć przygnębienie lub gorsze samopoczucie, szczególnie jeśli istnieją sprawy, które sprawiają Ci przykrości. Twoi bliscy mogą być początkowo zdezorientowani lub będą działać chaotycznie, ale nie potrwa to długo i szybko zorganizują się w przygotowaniach przedświątecznych. Mogą być zapracowani i będziecie musieli podzielić obowiązki domowe, aby udało się zrealizować plany, jakie macie na ten czas. Możesz mieć skłonność do doszukiwania się w słowach innych złych intencji i złośliwości, nawet gdy jej tam nie będzie.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta będą miały ogólnie dobry tydzień zawodowo. Stałe obowiązki, dobre samopoczucie i pewność, że wykonuje się właściwie swoje zadania będą pozytywnie wpływać na całokształt tej sfery. Pewien kontakt zawodowy może zostać zerwany z Tobą, jeśli ktoś uzna, że Wasza dalsza współpraca dobiega końca, ale odbędzie się to w atmosferze zrozumienia. Możesz przeoczyć pewne szanse dla siebie lub kontakty, które mogłyby sie przydać w przyszłości, jeśli nie docenisz właściwie okazji, jakie podsuwa Ci Los. Uważaj za kierownicą, choć nie powinieneś mieć większych problemów, to jednak roztargnienie może przynieść mały kłopot, ale podróże ostatecznie będą bezpieczne. Możesz mieć skłonności do poddawania się przypadkowym zbiegom okoliczności zamiast podejmowania decyzji samemu. W życiu prywatnym możesz być lekko zdekoncentrowany, ale gdy ujrzysz cel i zaczniesz działać, będziesz skuteczny i pełen energii w realizacji swoich zamiarów. Twoi bliscy mogą starać się łapać wszelkie okazje do dodatkowego zarobku w najbliższych dniach, jednak nie będą to okazje przynoszące łatwe zyski i będą musieli się napracować. W okres świąteczny powinieneś wejść w dobrym nastroju i cieszyć się wolnością od obowiązków codziennych. Wspaniały czas na spędzenia go z dziećmi, gdyż możesz się do nich zbliżyć bardziej niż na co dzień, odzyskać utracony kontakt w natłoku codzienności i sprawić im wiele radości.

RAK

Rak może zetknąć się z wieloma problemami zawodowymi u innych, ale sam zachowa wiarę w to, że jego te problemy dotyczyć nie będą. Negatywne emocje, pogoń za pieniędzmi, komercjalizacja, brak wyższych wartości, płytkość, powierzchowność i nijakość, co wszystkim ostatecznie przynosi cierpienie, przykrości i nieprzyjemności będą dotyczyć innych z punktu widzenia Raka. W nadchodzącym czasie tego rodzaju kłopoty rzeczywiście powinny ominąć Wasz znak z tego względu, że będziecie nastawieni psychicznie na to, aby unikać takiego środowiska, gdzie panuje stres i ludzie postępują bezwzględnie. Jeśli pracujesz w takiej grupie osób, będziesz już planował przeniesie się w miejsce bardziej przyjazne. Na razie będzie to w sferze Twoich planów na przyszłość, natomiast decyzji podejmować nie będziesz. Twoja radość na razie będzie przedwczesna, dopóki nie zrealizujesz tego, co planujesz. W życiu prywatnym poczujesz radość ze zbliżających się świat i możesz odczuć przypływ dobrego nastroju. Twój partner może pragnąć obdarować prezentami najmłodszych w rodzinie czyli dzieci, zwłaszcza jeśli na co dzień nie macie z nimi kontaktu. Twoja ufność w to, że znajdziesz pracę, którą będziesz wykonywać z pasją i nikt nie będzie rzucał Ci kłód pod nogi, sprawi, że spojrzysz na resztę świata jak na ludzi, którzy nie potrafią odróżnić spraw ważnych od zajmowania się rzeczami nieistotnymi, przez co tracą swoją dobrą energię.

LEW

Bardzo dobry tydzień dla sfery zawodowej u Lwów. Łatwo odnajdziesz się w pracy zespołowej, a czym dłużej znasz innych pracowników, tym lepsze osiągniesz wyniki. Nie braknie Ci pomysłów na rozwiązanie ewentualnych trudności, a Twoje otoczenie będzie równie skuteczne w działaniach. Razem możecie zrealizować każdy plan, o ile będzie tylko realny. Twoje otoczenie zawodowe będzie pomocne i wiele będzie wymagać od siebie przede wszystkim. Wytrwałością, sumiennością i zaangażowaniem osiągniecie rezultaty, które Was zadowolą, co powinno przełożyć się między innymi na finanse. Dopiero pod koniec tygodnia możesz odczuć pewne zmęczenie i stać się bardziej roztargniony. W życiu prywatnym natomiast będziesz potrzebował wyciszyć emocje. Jeśli jakieś sprawy Cię denerwują, drażnią lub złoszczą, to nadchodzi czas, kiedy warto podejść bardziej kompromisowo do problemów i puścić pewne sprawy w niepamięć, aby nie zacząć tych świąt ze złymi emocjami, co powinno się udać. Twój partner może mieć skłonności do angażowania się w sprawy dzieci i wspierania ich w codziennych sprawach, choć jednocześnie może czuć się niedoceniony. Zechce, abyś go pochwalił i zauważył jego wysiłki. To również dobry moment, aby pewne znajomości zerwać, jeśli przynoszą plotki, nieprzyjemności lub uważasz, że kontakty z nimi to strata czasu. Odzyskasz tym spokój i poprawisz sobie nastrój. Nie warto angażować się w kontakty, które nie wnoszą nic dobrego.

PANNA

Panna może liczyć na dobrą atmosferę w pracy. Jeśli istniały jakieś niesnaski i nieporozumienia, to teraz wszystko ma szansę zostać wybaczone z okazji zbliżających się świąt. Ludzie wokół Ciebie mogą być w dobrym nastroju, a możliwe, że Wasz szef zaskoczy Was miłą niespodzianką, która sprawi radość wszystkim lub wyraźnie poprawi nastroje. Nie bierz na siebie pochopnie zadań zawodowych, które mogą przynieść Ci problem. Może się okazać, że nie pomoże ani wytrwałość ani ciężka praca, żeby zakończyć jakiś projekt lub zadanie. Unikaj przyjmowania odpowiedzialności za realizację planów, co do których nie masz pewności, że uda się je łatwo osiągnąć, abyś nie utknął przed świętami przy projekcie, który wymaga wyjątkowych rozwiązań. Pomimo dobrej atmosfery w pracy, nie znajdziesz łatwo chętnej osoby do pomocy, bo każdy będzie zajęty głównie sobą. W życiu prywatnym możesz mieć gorszy nastrój, co ujawni się obojętnością na cudze sprawy, a nawet możesz mieć skłonności do nietaktownych uwag lub przybierania zniechęcającej pozy wobec innych, aby dali Ci spokój. Szczególnie w sytuacjach, kiedy ktoś bliski uzna, że musi się z Tobą podzielić sekretem rodzinnym lub innym, możesz nie mieć ochoty na takie zwierzenia. Okres świąteczny wniesie pewną zmianę w Twoim nastawieniu i możesz zapragnąć obdarować swych bliskich prezentami, o których marzyli. Mogą to być czasem kosztowne podarunki, ale może się okazać, że to bliscy liczyli, że bardziej się postarasz.

WAGA

Wagom poprawi się nastrój w nadchodzących dniach przedświątecznych, co ujawni się przede wszystkim w gronie osób, z którymi pracują. Atmosfera świąt, choinki i prezentów poprawi Ci samopoczucie, co pozwoli Ci skoncentrować się na pozytywnych stronach życia, a w sferze zawodowej możesz odczuć potrzebę uwolnienia się od starych spraw lub przeszłych nieporozumień, które będzie łatwiej wybaczyć. Niestety osoby, które Cię otaczają, mogą wciąż odczuwać stare żale lub pretensje związane z minionymi wydarzeniami. Ostatecznie jednak atmosfera powinna się wyraźnie poprawić, szczególnie jeśli okaże się, że Wasza firma miło zaskoczyła Was dodatkami przedświątecznymi lub specjalnymi upominkami z tej okazji. Tym miłym akcentem możesz zakończyć pracę przedświąteczną w swojej firmie. Ogólnie wszyscy powinni być zadowoleni. W sprawach prywatnych będzie Ci trudniej się odnaleźć, jeśli Twoje kontakty z przyjaciółmi zostały kiedyś popsute z jakiś powodów. Mogą powrócić wspomnienia dotyczące kogoś, z kim utraciłeś kontakt i możesz odczuć potrzebę uporządkowania przeszłości i wyciagnięcia wniosków z minionych wydarzeń. Twoje otoczenie może okazać się mało pomocne, jeśli jest bardzo zapracowane i nie będzie mieć czasu dla Ciebie. Jeśli będziesz mieć wrażenie, że bliscy za mało interesują się Twoimi sprawami, podejmiesz dyskusję, która zakończy się zapewnieniem, jak bardzo jesteś ważny dla nich lub dowodami pamięci.

SKORPION

Skorpiony mogą mieć skłonności do wylewania swojej frustracji na innych w sferze zawodowej. Jeśli pojawi się sytuacja, która doprowadzi do emocji, nad którymi będzie Ci trudno zapanować, dojdzie do awantury. Możesz być zaślepiony, gniewny a nawet mściwy. W swoim otoczeniu możesz nie znaleźć sprzymierzeńca w sprawie, która wzbudzi tak silne reakcje, więc zdecydujesz się być może na dyskusję jawną, publiczną, w obecności wszystkich, jeśli uznasz, że trzeba zdemaskować czyjąś powierzchowność, brak umiejętności lub wiedzy a może uznasz, że ktoś jedynie udaje zapracowanego, a tak naprawdę jest to fałszywa poza, którą trzeba ujawnić. Licz się z różnymi reakcjami, jeśli swoje zdanie wyrazisz w sposób, który będzie można wykorzystać przeciwko Tobie. Na spokojnie też powinno się udać określić swoje stanowisko. W życiu prywatnym możesz zajmować się w jakiś sposób znajomością, która minęła i w nadchodzącym czasie nie powróci. Jeśli zerwałeś z kimś kontakt, może się okazać, że ktoś taki od dawna nie myśli o Tobie i zajął się własnym życiem. Nawet jeśli są przeszłe sprawy, które wymagałyby wyjaśnień, osoba ta zobojętniała na przeszłość. Jeśli będziesz dążyć do kontaktów, możesz pogubić się w ocenie rzeczywistości aktualnej i Twoje wyobrażenia na temat sytuacji mogą znacząco odbiegać od tego, jak naprawdę to wygląda.

STRZELEC

Strzelec może popaść w rutynę w najbliższych dniach w pracy, zwłaszcza jeśli będzie miał problem z organizacją swoich obowiązków lub czekają go zadania, które wymagają żmudnej, cierpliwej i długotrwałej pracy. Nie będzie to czas, kiedy łatwo będzie przekonać do czegoś Strzelca. Jeśli uzna, że jego metody pracy są skuteczne i właściwe, nikt nie przekona go, że można zrobić to inaczej lub szybciej. Jeśli zatrudniasz pracowników i będą musieli wykonywać obowiązki tą samą metodą, poświęcą się cierpiąc w milczeniu. Być może jednak pracujesz nad takim projektem, że wszyscy musicie uzbroić się w cierpliwość, aby osiągnąć cel. Mogą powrócić wspomnienia związane z inną pracą lub osobami, które odeszły z Twojego miejsca pracy. Nie zapowiada się niestety tydzień angażowania się w ciekawe pomysły. W życiu prywatnym poczujesz chęć do działania, spotkań lub rozmów, ale możesz mieć skłonności do upierania się przy tym, nawet kiedy druga strona nie będzie miała ochoty na tego rodzaju kontakty. Jeśli będzie miała świadomość, że łatwo może z tego wyniknąć konflikt, będzie starała się trzymać Cię na dystans i zachować przynajmniej pozorną obojętność. Nawet gdy odkryjesz manipulacje lub jakieś formy fanatycznego trzymania się nieprawdy, trudno będzie Ci zachęcić taką osobę do szczerej rozmowy.

KOZIOROŻEC

Koziorożce powinny w pracy liczyć tylko na siebie i same również nie będą gotowe, aby podjąć się odpowiedzialności za innych, kiedy określone zadania nie będą ich bezpośrednio dotyczyć. Nie wierz nikomu na słowo, bo może sie okazać, że ktoś jest nieszczery. Jeśli jakaś firma lub osoba wydaje Ci się mało wiarygodna, to w praktyce może sie okazać, że niestety masz rację. Polegaj więc przede wszystkim na sobie, ale jeśli masz dobrych znajomych, z którymi współpracujesz, to z ich strony możesz liczyć na dobre chęci i szczere intencje. Mogą okazać się pomocni w różnych sytuacjach zawodowych, a Ty sam powinieneś czuć się zmotywowany i zaangażowany w swoje plany, więc tydzień powinien szybko upłynąć. Nie umawiaj się na interesy dotyczące dalszej przyszłości, gdyż mogą nie wypalić lub okażą się nieprzemyślane. Przełóż decyzje na później. W życiu prywatnym pewne sprawy będzie trudno uporządkować jeszcze przed świętami. Jeśli coś wymaga załatwienia, może się okazać, że okoliczności przyniosą nieoczekiwane zmiany, które nie pozwolą zakończyć zbyt szybko pewnych spraw. Bliskie Ci osoby mogą mieć skłonności do zajmowania się mało ważnymi problemami z Twojego punktu widzenia. Jeśli chcesz nastroju świątecznego, będziesz musiał coś wymyślić, aby ten nastrój wprowadzić, bo w przeciwnym razie każdego mogą pochłonąć inne wydarzenia. Przypomnij swym bliskim, że nie warto przejmować się każdą drobnostką.

WODNIK

Wodnik w nadchodzących dniach może mieć potrzebę inspiracji i wyjścia poza codzienny schemat swoje pracy. W przeciwnym razie popadnie w monotonię i rutynę, co źle wpłynie na jego samopoczucie. Jeśli masz zadania, które wymagają kreatywności, to może być Ci się trudno skupić na początku. Dopiero nowy pomysł, jaki może sie pojawić, może być to też nowe zadanie, projekt itp., spowoduje, że zdecydowanie zajmiesz się sprawami, które się pojawią i zaczniesz konsekwentnie realizować plan. Możesz dostać zadanie, z którym nie miałeś wcześniej doświadczeń, co może Cię zaciekawić i pobudzić do aktywności. Sam pomysł może wymagać dopracowania lub przemyślenia i może wydać się dość niejasny na początku. W życiu prywatnym możesz mieć kontakt z osobami, którym sprawia przyjemność zajmowanie się zupełnie nieistotnymi sprawami, ale w końcu zajmą się przygotowaniami do świąt. Ogólnie kontakty i relacje z innymi będą spokojne i stabilne. Wpływ spraw zawodowych na sprawy prywatne będzie odczuwalny w tym tygodniu, a pod koniec tygodnia możesz odczuć przypływ natchnienia, co przełoży się na sprawy osobiste, bo z większym zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem podejdziesz do wszelkich sytuacji, kiedy będzie trzeba coś załatwić, nawet jeśli będzie to wymagało dobrej organizacji czasu i cierpliwości.

RYBY

U Ryb zapowiada się tydzień stabilny w pracy. Wszelkie ewentualne sytuacje niejasne będziesz chętnie omawiał z innymi, jednak nie bądź zbyt uparty w swoich racjach, bo możesz zgasić zapał kogoś ze swego otoczenia. Jeśli pracujesz z osobą podatną na wpływy innych, to każda Twoja uwaga wypowiedziana z dużym przekonaniem, może wywołać u drugiej osoby poczucie niepewności lub może stracić motywację do pracy. Jeśli istnieją wątpliwości co do spraw firmy, w której pracujesz, to takie tematy mogą być poruszane w najbliższym czasie, jednak szkoda tracić czas na analizowanie sytuacji, o której brak Ci wiedzy i nie dotyczy Cię osobiście. Jeśli przypuszczasz, że istnieją układy, o których nie wiesz, nie zakładaj z góry, że coś takiego ma miejsce, dopóki nie znasz faktów, które to potwierdzą. W sprawach prywatnych możesz wybaczyć komuś stare żale, co jednak nie spowoduje, że zaczniesz szukać kontaktów z taką osobą. Zachowasz obojętność na jej sprawy lub przynajmniej dasz jej do zrozumienia, że się nią nie interesujesz. Możesz uznać pewne osoby za niewdzięczne, które nie doceniły Twoich gestów w przeszłości, a nawet za fałszywe. Wobec osób, które obmawiają Cię za plecami, zechcesz więc zachować przynajmniej pozory oschłości. Najbardziej prawdopodobne takie sytuacje pojawią się w kontaktach z kobietami.

Twój horoskop od 10 do 16 grudnia- tak mówią gwiazdy!

BARAN

Baran może zetknąć się z zadaniami zawodowymi, które nie zostały zrealizowane do końca lub zostały źle wykonane. Jeśli wszystkie projekty zakończyłeś, to czeka Cię nowy cel, który może nie być łatwy do osiągnięcia i będzie trzeba zwrócić szczególną uwagę na wyciagnięcie wniosków z przeszłych doświadczeń, aby nie popełniać starych błędów. To będzie pracowity tydzień, bo możesz mieć potrzebę pomagania innym lub będziesz angażował się w cele wyjątkowo intensywnie w nadchodzącym czasie. Ewentualne różnice zdań co do działań, jakie należałoby podjąć, mogą utrudnić Ci pewne plany. Współpraca powiedzie się, gdy uda się dojść do porozumienia w każdej kwestii. W sprawach prywatnych Twoi bliscy powinni być w dobrym nastroju, sprzyjającym wszelkim miłym okazjom do świętowania lub spędzania razem czasu. Mogą też wybrać się na zakupy prezentów świątecznych lub zamawiać niespodzianki przez Internet. Możesz mieć inne plany i nie chcieć w tym uczestniczyć, jeśli uznasz, że inne sprawy wymagają poświecenia czasu lub będziesz miał inne pomysły na nadchodzące dni. Dobrze będzie, gdy powściągniesz emocje, gdy coś Ci nie będzie odpowiadać i dla dobrej atmosfery spróbujesz spojrzeć na wszystko oczami bliskich, bo możesz niechcący zrobić komuś przykrość, jeśli za bardzo odłączysz się od rodziny lub braknie Ci cierpliwości.

BYK

Nie jest to korzystny czas na załatwianie ważnych spraw z kontrahentami, a wręcz pewne umowy mogą być zrywane lub nie będą odnawiane w przypadku wszelkich sytuacji, które wzbudzą nieufność wobec usług lub produktów, które oferujesz. Jeśli pracujesz w firmie, w której przyszłość zależy od takich współpracy, to nie odczujesz bezpośredniego zagrożenia dla swojego zatrudnienia. Troska o pracowników, jeśli zatrudniasz ludzi, będzie istotną kwestią w przypadku niepomyślnych kontaktów zagranicznych, które miały wnieść stabilną sytuację. Nawet dobre pomysły mogą nie zostać należycie wykorzystane z powodu krótkowzroczności osób, z którymi współpracujesz. W najbliższym czasie licz przede wszystkim na siebie. W życiu prywatnym może brakować Ci zaangażowania w związek ze strony partnera. Może wkraść się rutyna i znudzenie, co spowoduje, że i Ty sam stracisz zapał i chęci, aby spędzić czas z bliską osobą w inspirujący lub przyjemny sposób. Mogą nastać dni chłodniejsze w relacjach i Ty również możesz mieć skłonności do pewnej oschłości w zachowaniach lub będziesz robić wrażenie zobojętniałego na sprawy domowe i uczucia bliskich. Postaraj się podejść z dystansem do podobnych sytuacji i nie zniechęcaj się przedwcześnie, bo w dalszej perspektywie atmosfera się poprawi, a Wy zaczniecie patrzeć z nową nadzieją w przyszłość i planować jak zrealizować Wasze wspólne marzenia. Powrócenie pamięcią do dawnych marzeń również poprawi Wam nastroje.

BLIŹNIĘTA

W najbliższych dniach w sprawach zawodowych mogą ponosić Cię emocje, szczególnie jeśli uznasz, że komuś wiedzie się lepiej, za dużo zarabia lub Ty nadawałbyś się lepiej na określone stanowisko, ale nie Tobie powierzono te zadania. Spójrz z większym dystansem na sytuację, bo możesz mieć skłonności do niedostrzegania cudzych problemów i może się okazać, że zazdroszcząc komuś powodzenia nie zauważasz wiążących się z tą pracą obowiązków. Może to powodować też, że pewne osoby odsuną się od Ciebie lub będą wolały indywidualnie realizować swoje cele, jeśli liczysz na współpracę. Spójrz dalekowzrocznie, bo możesz skorzystać na cudzych sukcesach w dalszej perspektywie, jeśli nie zrazisz do siebie takich osób. W sprawach prywatnych będziesz miał za to dużo lepsze samopoczucie i bliskim będziesz potrafił okazać, że Ci na nich zależy. Tradycja, rodzina i partner będą najważniejsi. Twoi bliscy mogą mieć zmartwienia w najbliższym czasie, co spowoduje, że będziesz miał okazję, aby wprowadzić w czyn zamierzenia, które mają im ułatwić życie. Może się okazać, że będziesz musiał postarać się poprawić innym nastroje, aby zarazić ich swoim humorem i pozytywnym nastawieniem, co ostatecznie powinno się udać, choć nie bez pewnego wysiłku. Jeśli planujesz większy zakup na ten tydzień, to również jest to odpowiedni moment na tego typu sprawunki.

RAK

Raki mogą dostać w pracy pod opiekę osobę, którą trzeba przyuczyć do obowiązków. Możesz czuć potrzebę pomagania innym, wspierania ich i dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli zajdzie taka konieczność, możesz być gotów nawet część obowiązków, które do Ciebie nie należą, wziąć na siebie, nawet jeśli nie będziesz miał za to zapłacone. Wszelkie skłonności do pracy charytatywnej lub pomagania bez oczekiwania na odwzajemnienie mogą uwidocznić się w nadchodzących dniach. Nie powinno braknąć Ci optymizmu, entuzjazmu i pozytywnego nastawienia, choć po czasie możesz zastanawiać się, czy np. nie dajesz się wykorzystywać. W życiu prywatnym możliwe, że odczujesz pokusę, aby wystawić partnera na próbę, sprawdzić jego wierność lub reakcje na określone sytuacje. W przypadku, gdy zechcesz przeforsować swoje zdanie, dobrze się do tego przygotuj, bo to partner może zacząć Cię testować. Jeśli uzna, że przejrzał Twoje intencje, może być zbyt pewny siebie w swoich opiniach. Jego dobre wyczucie do skrywanych intencji może spowodować, że przejrzy Twoje zamiary. Możesz odczuć tęsknotę za osobami, których dawno nie widziałeś. To czas poświęcenia się najbliższym, rodzinie oraz tym, na których zależy Ci najbardziej. Dobry moment na odwiedzenie domu rodzinnego, jeśli mieszkasz w oddaleniu oraz załatwianie pilnych spraw związanych z rodziną.

LEW

Atmosfera w pracy może Ci nie odpowiadać w nadchodzących dniach, jeśli uznasz, że osoby, z którymi pracujesz, szukają okazji do uszczypliwości pod przykrywką żartu. W rzeczywistości będą mieć większą tolerancję wobec wszelkich sytuacji, jakie mogą się pojawiać w międzyczasie, niż pozory mogą na to wskazywać. Mimo wszystko możesz mieć mieszane odczucia, a nawet momenty, kiedy będziesz się doszukiwać głębszego podtekstu takich zachowań. Jeśli ulegniesz temu wrażeniu, możesz nadwrażliwie oceniać sytuację lub stracić dobre samopoczucie na skutek drażliwości. Twój krąg kontaktów zawodowych raczej nie zmieni się w najbliższym czasie, co oznacza niezmienność obowiązków, ale też nie da Ci to dodatkowych możliwości rozwoju. W sprawach prywatnych odzyskasz za to równowagę i spokój ducha. Możesz starać się wprowadzić w pozytywny nastrój bliską Ci osobę i z dużym taktem i wyczuciem podejdziesz do ewentualnych problemów. Wszelkie sytuacje dezorientujące i pozostawiające w niepewności, rozwiązane tak szybko nie będą, ale powinno udać się uwolnić od problemów, choć negatywne emocje mogą być wyczuwalne i będzie trzeba czasu, aby wyciszyć uczucia z tym związane. Jeśli podpadniesz swojej połówce, nie prędko uda się ją przeprosić, więc przemyśl, zanim popełnisz błąd.

PANNA

Panna zmierzy się z silną konkurencją zawodową, ale z pewnością nie ustąpi, szczególnie jeśli uzna, że ma rację w swoim osądzie sytuacji. Może dojść do tego, że „wypowiesz” wojnę komuś, kto depcze Ci po piętach i psuje interesy. W nadchodzących dniach możesz mieć wiele kontaktów zawodowych, w tym również zagranicznych, a że każdy będzie przekonany do swoich poglądów i pomysłów, które rzeczywiście mogą być bardzo twórcze i kreatywne, może wywołać to konflikt interesów. Jeśli planujesz odnowienie jakieś działalności, powrócenie do starego pomysłu, który wcześniej był trudny do zrealizowania, to i teraz nie będzie to łatwe. Jeśli potrzebujesz osób do współpracy, to plany te mogą się nie powieść. Możesz czuć się wyobcowany w swoich zamiarach, ale też mieć trudność z postrzeganiem rzeczy dalekowzrocznie. Uważaj na korupcję. W sprawach osobistych to rodzina i najbliżsi będą istotni oraz trudności w porozumieniu się na co dzień. Ważne będzie, aby omówić wszelkie niejasności i ustalić dokładnie, jakie masz oczekiwania od innych, a jakie oni wobec Ciebie. Twój partner może szukać sposobów na zrelaksowanie się bez angażowania się w sprawy rodzinne, co może wywołać wrażenie znieczulicy na sprawy bliskich. Trudno będzie namówić domowników, żeby pomagali Ci w codziennych obowiązkach domowych i wzięli pod uwagę, że Ty też czujesz się czasem przemęczony i potrzebujesz wsparcia.

WAGA

Jeśli zatrudniasz pracowników, nadchodzi tydzień, w którym będziesz myślał sporo o tym, jak usprawnić i uprzyjemnić pracę osobom, które zatrudniasz. Możliwe, że będziesz zajęty ustalaniem spraw związanych z podwyżkami, awansami, dodatkami świątecznymi do wynagrodzenia lub prezentami. Wagi mogą na mniejszą lub większą skalę dzielić się tym co mają, również swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Przedświąteczny nastrój wpłynie na Wagę w taki sposób, że może odczuć potrzebę wszelkich działań charytatywnych. Zadowolisz osoby, które Cię otaczają, choć nie każdy okaże Ci wdzięczność, a nawet mogą wyjść na jaw pretensje lub sytuacje, które miały miejsce w przeszłości, wiec jeśli ktoś czuje się pominięty lub skrzywdzony, to trudno będzie go obecnie usatysfakcjonować. W sprawach prywatnych nie daj się ogłupić, gdy ktoś zechce Cię wciągnąć w cudze sprawy, bo odczujesz ogromne zmęczenie psychiczne obciążając się niejasnymi informacjami pochodzącymi z plotek. Postaraj się podejść z szacunkiem do innych ludzi, cokolwiek o nich usłyszysz, bo dość szybko odkryjesz prawdę i będzie Ci bardzo przykro, jeśli sam siebie ocenisz wtedy jako pochopnego w osądzaniu innych. Nie wszystko będzie takie, jak będzie mówione, albo jak będzie Ci się wydać. Wstrzymanie się z oceną przyniesie ostatecznie dużo lepsze rezultaty i dobre samopoczucie, gdy pewne ukryte sprawy wyjdą na jaw.

SKORPION

W pracy zawodowej możesz wpaść na świeży pomysł, który wywoła entuzjazm i z optymizmem podejdziesz do realizacji swoich planów. Choć nie braknie Ci zaangażowania i właściwego nastawienia, to jednak trudno będzie osiągnąć cel w najbliższym czasie. Osoby, z którymi współpracujesz nie podejdą do końca poważnie do Twojego pomysłu i mogą uznać, że jest mało realny lub powinieneś przeanalizować szczegóły. Mogą nieco rozjaśnić Ci sytuację, ale równie dobrze może przesunąć się to w czasie, jeśli osoby, które mają większą wiedzę w tym zakresie, akurat będą nieobecne w pracy lub nieuchwytne z powodów prywatnych. Może się też okazać, że liczysz na osoby, które są przytłoczone innymi sprawami i nie będą miały czasu zając się Twoim problemem. W życiu prywatnym nie braknie Ci również energii do codziennych obowiązków lub poczujesz chęć załatwienia spraw, które wcześniej odkładałeś na później. W przypadku gdy będziesz potrzebował argumentów, by przekonać bliskich do swoich koncepcji, uważaj, abyś nie przenosił swoich niepokojów z innej sfery życia na sprawy prywatne. Możesz przypadkiem dokonać odkrycia w swej rodzinie, które będzie dotyczyło używek, więc zwróć uwagę, co dzieje się za Twoimi plecami. Wszelkie takie sytuacje powinny być rozwiązane bezkonfliktowo.

STRZELEC

Strzelec może zamarzyć o lepszej pracy, gdzie poczułby się naprawdę zrealizowany i usatysfakcjonowany. Przeszkodą może być jednak to, że nie jesteś na chwilę obecną przygotowany do takiej zmiany. Może się okazać, że będzie trzeba zrobić dodatkowe kursy, szkolenia i zdać określone egzaminy, aby udało się je spełnić. Jeśli czujesz, że w innym zawodzie lub branży sprawdziłbyś się dużo lepiej, a obecna praca blokuje Twój rozwój zawodowy lub uniemożliwia wykorzystanie talentów, zdobądź się na cierpliwość i nie zniechęcaj się, gdy okaże się, że egzamin będzie trzeba zdawać po raz drugi. Ten tydzień nie jest korzystny dla tego rodzaju przedsięwzięć. Przygotuj się dobrze do tego pomysłu i bądź dobrej myśli, że osiągnięcie celu jest tylko kwestią czasu, a później otworzą się przed Tobą nowe perspektywy. W prywatnym życiu możesz liczyć na to, że Twój partner będzie solidnie pracował nad sobą i problemami, jakie ma. Zechce zmienić się tak, abyś czuł się przy nim szczęśliwszy i abyś nie oceniał go przez pryzmat wad i przywar. Dopóki będziesz się na tym skupiał, nie zechcesz składać żadnych obietnic na przyszłość, szczególnie jeśli Twoje poglądy o sytuacji utrwaliły się i nie wierzysz w możliwość poprawy. Prędzej znajdziesz porozumienie z przyjaciółmi, z którymi dobrze się czujesz. Pozostań czujny jednak, bo wsparcie, jakie Ci dają, wcale nie musi oznaczać, że naprawdę szczerze interesują się Twoimi problemami.

KOZIOROŻEC

Jeśli dotychczas nie oceniałeś właściwie swoich spraw zawodowych, umykały Twojej uwadze ważne detale, to teraz olśni Cię co do wszystkich szczegółów, które mąciły Ci obraz rzeczywistości. To moment, kiedy możesz dostrzec wszystkie popełnione błędy lub plany, których nie można zrealizować sposobem, który obmyśliłeś. Mogą wyjść na jaw układy zawodowe, z których nie zdawałeś sobie sprawy. W wyniku takich powiązań możesz mieć trudności w realizacji swoich celów. Osoby, które czują się pewnie dlatego, że mają jakieś znajomości albo istnieją między nimi uzależnienia od korzyści materialnych, mogą próbować psuć Ci interesy, wywoływać zastoje w sprawach biznesowych lub blokować Twój awans, rzucać Ci kłody pod nogi czy obmawiać Cię za Twoimi plecami. Trudno będzie przeforsować pewne pomysły, ale pod koniec tygodnia mimo wszystko powinieneś się odprężyć i odstresować. Może trafić się miła okazja do spotkania z przyjaciółmi. W sprawach prywatnych rozejrzyj się w swoim kręgu znajomych, czy nie ma takiej sytuacji, że ktoś z nich zaniedbuje potrzeby emocjonalne swojego dziecka w pogoni za pieniędzmi i komercją. Dobre rady ani pouczenia nie pomogą w tej sytuacji. Jeśli czujesz się upoważniony do zwrócenia komuś uwagi na problem, sama rozmowa może okazać się niewystarczająca. Możliwe też, że takie osoby, nie uświadamiają sobie problemu.

WODNIK

Wodnikom będzie się dobrze pracowało w najbliższym tygodniu pod warunkiem, że zapanują nad gorszymi nastrojami, jeśli takie się pojawią. Gorsze nastroje będą wiązać się z sytuacjami, które Cię zdenerwują. W miarę możliwości staraj się podejść z dystansem do sytuacji, gdy ktoś zbyt apodyktycznie podejdzie do współpracy z Tobą, przy wszelkich negocjacjach i rozmowach. Choć z początku wszystko może układać się bardzo dobrze i nie braknie dobrego porozumienia co do oczekiwań zawodowych, to jednak gdy ktoś wyda Ci się złośliwy lub uparty, będzie trzeba zapanować nad emocjami, bo w przeciwnym razie będzie Ci trudno skupić się na obowiązkach. Nie braknie Ci poza tym energii do działania i konsekwencji w realizowaniu zadań, jakie się pojawią. W sprawach prywatnych nie podejmuj żadnych decyzji i nie oceniaj nikogo przedwcześnie, bo możesz pogrążyć się w domysłach, ktoś może Tobą skutecznie manipulować i możesz czuć się zdezorientowany w kwestii tego, kto jest Twym przyjacielem, a kto wrogiem. Łatwo będzie o odtrącenie kogoś przyjaźnie nastawionego przez pomyłkę. Możesz przyciągać nietrzeźwe towarzystwo lub być zaproszonym na zakrapianą imprezę albo być otoczonym osobami, które żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Przemyśl, zanim przyjmiesz takie zaproszenie, bo może to pogłębić poczucie niejasności sytuacji.

RYBY

W sferze zawodowej ogólnie stabilnie i nie powinny mieć miejsca istotne zmiany w obowiązkach w najbliższym tygodniu. Czym dłużej jesteś zatrudniony w obecnym miejscu lub prowadzisz firmę, tym bardziej będziesz czuł się wśród znajomych osób niczym w rodzinie. Nie polegaj chwilowo na swoich pomysłach, jeśli są nieprzemyślane lub nierealne. Szkoda tracić na to czas. Możesz być otoczony osobami, które rywalizują ze sobą, jeśli istnieją różnice w wynagrodzeniu. Na tle konfliktów finansowych mogą pojawiać się pewne sytuacje niezbyt przyjemne. Zainteresowanie cudzymi problemami może być pozorne. Tak naprawdę każdy będzie dążył do własnych zysków i korzyści. Atmosfera w pracy może się pogorszyć również pod koniec tygodnia, zwłaszcza jeśli niektórzy zaczną kierować się zazdrością, będą mieli zmienne nastroje lub będą woleli pracować w odosobnieniu. Mogą wyjść na jaw ukryte manipulacje w Twoim miejscu pracy, o czym możesz nie wiedzieć. W najbliższym czasie zwróć uwagę na otaczające Cię towarzystwo zawodowe, bo może mieć ono wpływ na Twoje sprawy prywatne. Uważaj, komu się zwierzasz, bo nie wiesz, jak zostanie to później wykorzystane. Z tego rodzaju manipulacji mogą wyjść w przyszłości przykrości. Atmosfera w domu może się pogorszyć, jeśli któryś z domowników rozchoruje się lub będzie mieć problemy zawodowe. Możesz być jedyną osobą, która nie dostrzega problemu, dopóki ktoś Ci o nim nie powie.

 Mamy coś jeszcze dla Ciebie kliknij TUTAJ