Ametyst -kamień zapobiegający upijaniu się

Ametyst -kamień zapobiegający upijaniu się

Moc Ametystu

Ametyst jest kamieniem półszlachetnym. Jest to przezroczysta odmiana kwarcu w kolorze fioletowym. Kamień jest piękny i cenny. Działa na zdrowie nie tylko psychiczne. Przynosi spokój, chroni przed pijaństwem i alkoholizmem, pochłania negatywne energie wprowadzając na ich miejsce ciepłe wibracje, sprawia, że umysł może się otwierać na wyższe doznania.

Zalecane jest noszenie ametystów w pobliżu pępka by zapobiec pijaństwu lub zatruciu alkoholem, więc jeśli  idziesz na  imprezę, ale nie chcesz się zbytnio upić,przypnij ametyst na klamrze pasa lub włóż do przedniej kieszeni.Jeśli chodzi o działanie na psychikę to pogłębia poczucie bezpieczeństwa, wprowadza harmonię w relacjach partnerskich, inspiruje oraz daje poczucie wolności. Kamień ten wspomaga też medytację i inspirację. Włożony na noc pod poduszkę sprowadza prorocze sny.

Znany jest jego duży wpływ na czakry. Warto go kłaść zwłaszcza na czakrę siódmą, bo nie tylko daje spokój w którym odchodzą wszystkie lęki i dysharmonie, ale i udziela ufności oraz oddania wobec sił wyższych. Kieruje też ducha ku nieskończoności.Warto czasem włosy spiąć spinkami z ametystem.

Ametyst jest nieocenionym kryształem i warto go mieć zawsze przy sobie.

Jeżeli chodzi o zdrowie to stosuje się go w nerwicach, lękach, stresie. Można go wykorzystać w celu oczyszczenia krwi oraz wspomagania gruczołów mających związek z pracą mózgu. Wpływa też korzystnie na stan cery. W tym celu warto do kąpieli wykorzystywać wodę w której moczył się ametyst.

Ametyst pomoże Ci  przeciąć trudne sytuacje i zrozumieć, dlaczego one się dzieją, umożliwi  bezbolesne przejście przez trudne decyzje i ułatwi podjęcie ich. Jest nieocenionym talizmanem przyciągającym miłość pobudzi najtwardsze serce i otworzy je na miłość.

Jeśli chcesz poznać moc i właściwości innych kamieni szlachetnych ,albo konkretnych kamieni na spryzowany Twój cel to napisz lub zadzwoń do wróżki Agra