Andrzejki  zwyczaje i pomysły na wróżby

Andrzejki zwyczaje i pomysły na wróżby

 

Andrzejki  to święto, które zapewne zna każdy. Andrzejki obchodzimy co roku w nocy z 29.11 na 30.11, czyli w wigilię dnia świętego Andrzeja. Ów święty jest patronem Szkocji, Grecji oraz Rosji. Jest to stare święto i ludowe. Dzień ten przypada na końcu czy początku roku liturgicznego w kościele i jest ostatnim dniem hucznych zabaw oraz sutego jadła.

Jak będzie wyglądał Wasz przyszły mąż?

Dawniej niezamężne panny z utęsknieniem czekały na ten magiczny wieczór. Gdyż widmo staropanieństwa każdą młodą dziewczynę przerażało. Było wiele sposobów aby "pomoc" przeznaczeniu a ten wieczór miał magiczną moc. Najbardziej popularne było lanie wosku i ktoś znający się rzeczy wieszczył przyszłość danej osobie. Można było interpretować wedle uznania i podciągać odlany wosk pod kołyskę, faceta, różaniec(to była najgorsza wróżba).... Po kolacji dziewczęta wychodziły na dwór i z której strony pies zaszczekał to miał być przyszły mąż.

Każda panna, chce dowiedzieć się kiedy wyjdzie za mąż.

Znane były przypadki niekarmienia zwierząt by"zmusić" je do upomina się o posiłek - szczekaniem oraz bardzo często wyciem. By jak najwięcej panien zmieniło swój cywilny stan. W wigilię Andrzejek dziewczęta pisały sobie karteczki z imionami potencjalnych kandydatów na męża oraz dwie z napisem obcy oraz nietutejszy.  Dawniej każdy szukał drugiej połówki raczej wśród swoich, ludzie tak się nie przemieszczali i bardzo rzadko ktoś się zawieruszył w obce strony. Rano po przebudzeniu dziewczyna wyciągała karteczkę i...wszystko było jasne. Starczyło poczekać do wieczora aby szczekający pies potwierdził z której strony przybędzie chłopak.

Było to święto przeważnie dla dziewcząt, chłopcy mieli tydzień wcześniej - Katarzynki. Jednak ich wieczór wróżb nie był tak popularny i nie zachował się do dziś. Są za to wieczory kawalerskie bardziej na topie niżeli panieńskie.

Najczęściej stosowana wróżba Andrzejkowa to ustawianie butów.

W czasie zabaw andrzejkowych popularne było zdejmowanie butów zarówno damskich jak i męskich oraz ustawienie ich jeden za drugim w stronę drzwi. Te dwa buty które zostały przy progu wieszczyły możliwość randki a już na pewno wspólnej zabawy. Tak jak na weselu łapanie welona i krawata. Do tej pory stosuje ta zabawę i ludzie bardzo fajnie się bawią, oczywiście teraz wróżba nie dotyczy tylko samotnych ale i tych zajętych.

Wróżba z gałązki wiśni

To są wróżby na bieżąco, ale też bardzo popularne było zerwanie gałązki wiśni i wstawienie do wody. Jeżeli na Boże Narodzenie zakwitła to panna z pewnością w tym roku wyjdzie za mąż. Mamy XXI wiek, rozwiniętą i zaawansowaną technologię, jednak nikt nie zstąpi drugiego człowieka, jego bliskości i potrzeby zrozumienia. Dzisiaj nie ma starych panien a są singielki, bardzo często na wysokich stanowiskach, z pozycja społeczną, niezależne materialnie, ale...po cichu liczą na ten wieczór, na pomyślna wróżbę i na...drugą polówkę.

Jak obchodzimy Andrzejki dziś ?

Andrzejki obchodzą w dużych miastach, bawią się na luzie i oczekują ich magii. Nowoczesne mieszkania, bardzo duże łóżka, gdzie często nie ma do kogo wracać, nikt nie czeka, nawet pokłócić się nie ma z kim. Znam przypadki, gdzie dobra materialne straciły już dawno sens, jak nikt nie kocha, nie pyta jak minął dzień. A mamuśki z gromadka rozwrzeszczanych pociech już nie irytują a po cichu im się... zazdrości. Na początku jest fajnie, kobiety robią karierę, ustawiają się materialnie a rodzina...kiedyś będzie, teraz trzeba używać życia. Po kilku latach kto miał się związać to się związał, zamężne koleżanki już nie zapraszają jak kiedyś, wolna kobieta zaczyna być konkurencją dla związku.

Wróżby online

Wiele kobiet zmienia priorytety, ale coraz trudniej w starszym wieku znaleźć kogoś właściwego. Poprzeczka jest większa, człowiek już nie jest tak elastyczny i gotowy na zmiany. Dlatego też ten magiczny wieczór na każdym etapie życia jest wyczekiwany i pozwala w tym zbyt realnym świecie zapomnieć o codzienności a pomarzyć o kimś dla kogo będziemy wszystkim. Najważniejsze by mieć nadzieję i by w każdym z nas pozostało coś z dziecka. Poddajmy się magi, marzeniom i aby ten wieczór przyniósł jak najwięcej radości i pozytywnych zmian. By zabawa trwała do rana, a wróżby tylko pozytywne oraz dziecięca ufność! Skorzystaj z tej magicznej mocy Andrzejkowej nocy i zapytaj wróżkę Karo o swoją przyszłość

Kontakt z wróżką

708 588 502 Kod 2
(koszt 3,69 zł z VAT/min)

Wróżby SMS o treści: RUNY Pytanie wyślij na 73480
(3,69 zł z VAT)

Z Niemiec

0900 310 24 66 wew. 612
0,99 € z VAT/min
Pierwsza minuta połączenia bezpłatna.

Artykuł na wyłączność Ezolinia Wróżby Online.Udostępnianie wyłącznie z linkiem do tej strony.