Andrzejkowe wróżby

Andrzejkowe wróżby

 

Andrzejki obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada,w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji.

Skąd tradycja wróżb andrzejkowych bierze początek?

 

Do końca nie wiadomo wg źródeł ludowych ze Starożytnej Grecji. Na początku wróżyły sobie w andrzejki panny, które chciały znaleźć partnera lub wyjść za mąż, w późniejszych czasach przekształciły andrzejki się w niezobowiązującą zabawę obu płci. Wymyślano różnego rodzaju zabawy np.losowe ciągnięcie różnych przedmiotów i tak np.

  • pierścionek oznaczał szybkie zaręczyny,
  • a różaniec stan duchowy
  • lub staropanieństwo.

Obowiązkową wróżbą, która przetrwała do dziś jest lanie wosku przez dziurkę od klucza i na podstawie zastygłej masy odczytujemy przyszłość. Obecnie dawne wróżby zostały zastąpione nowymi, najczęściej karcianymi i króluje na zabawach andrzejkowych tarot.

Na naszym portalu również takie wróżby andrzejkowe także w opcji audio wideo wykona dla Państwa tarocistka Inez i astrolog Monika. Zapraszamy już dziś można zamówić wróżbę andrzejkową wysyłając E-mail poprzez zakładkę Napisz do wróżki, wszelkie informacje odnośnie płatności otrzymacie Państwo zwrotnie w e-mailu.

Zapraszamy także do kontaktów SMS,czat i telefon z wróżkami zalogowanymi na stronie Home lub telefonicznie 708 588 502 kody od 0 do 9  opłata 3,69zł brutto/za min
  Pomysły na andrzejkowe wróżby zdradza nam Anna Bell  tutaj

Wróżby z astrolog Monika

Wróżby z Tarocistką Inez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopiowanie zabronione.