Depresja a liczby

Depresja a liczby

Gdy za oknami robi się szaro, ponuro,zimowo, a Ty z dnia na dzień masz gorsze samopoczucie to znak, że być może dopadła Cię już zimowa depresja. Najczęstszymi objawami jest to, że jesteśmy senni, płaczliwi, rozkojarzeni i ogólnie czujemy się źle.
Ale każdy z nas jest inny i u każdego inaczej to się objawia, a jak sobie z tym poradzić? Zajrzyjmy w liczby:

Wibracja Jeden, niełatwo poddaje się chandrze, łatwiej u niej zobaczyć złość niż smutek, jednak gdy już dopadną 1 takie nastroje powinna postarać się przenieść myśli na coś, co sprawia jej przyjemność i otaczać się kolorem żółtym i pomarańczowym.

Wibracja Dwa, zamartwianie się to jej specjalność, często swój nastrój melodramatyczny manifestuje, ale szybko też potrafi wyjść ze stanu depresji niemalże tak, jak na zawołanie wejść. Co jej pomoże przetrwać: pachnąca kąpiel, relaksująca muzyka, świece, a z kolorów żółty.

Wibracja Trzy, raczej unika popadania w skrajne i ponure nastroje, potrafi rozładować atmosferę, jej smutek trwa krótko. Co ją wesprze: towarzystwo, wizualizacje które potrafi robić najpiękniej ze wszystkich - w końcu to dusza artystki. Jej kolor: zielony i niebieski i wszystkie ich odcienie.

Wibracja Cztery, maskuje zły nastrój popadając w pracoholizm, kiedy przechodzi gorszy dzień wynajduje sobie pracę za pracą. Co jej pomoże: spacer, oglądanie lub malowanie fotografii, pejzaży, a kolor najlepiej na nią podziała: brąz, odcienie zieleni.

Wibracja Pięć wtedy zawsze jest nieznośna, osowiała, bezradna. Lepiej zejść jej z drogi i przeczekać. Piątko, choć na chwile wtedy zafunduj sobie coś przyjemnego: np.joga, spa, basen. Otaczaj się kolorem złotym i turkusowym.

Wibracja Sześć bardzo podatna na depresje sezonowe i długo ją trzymają; nosi smutną minę, jest płaczliwa. Jak sobie poradzi: zwykle by poprawić sobie humor sprząta cały dom i robi słodki deser. Co ci Szóstko dobrze zrobi: wizyta u kosmetyczki, solarium i apaszka w kolorze piasków.

Wibracja Siedem rozpamiętuje, zastanawia się, rozważa. Kolory rozpraszające siódemkowe chandry to fiolet , granat. Dobrze zrobi Ci: kino, koncert w dobrym towarzystwie.

Wibracja Osiem tutaj to zależy od płci kobiety; jeśli ich dopada depresja to nie ta sezonowa, ale związana np. z nieudanym egzaminem potomka, ale zaraz szukają sposobu na zlikwidowanie przyczyny i depresja mija. Mężczyźni raczej zagłuszają smutki szukając pomocy w nałogu lub towarzystwie. Kolorem dodającym siły Ósemki jest jasnozielony, błękity, a środkiem antydepresyjnym: zaufane towarzystwo i dobra muzyka bez nałogów.

Wibracja Dziewięć im większa depresja tym większa siła do działania; dziewiątki nie poddają się. Dla 9 najlepszy sposób by przegnać czarne myśli to wysiłek fizyczny. Kolor, który doda energii to: czerwony i różowy i ćwiczenia, siłownia podziałają jak balsam.

AUTOR TEKSTU AGNIESZKA