Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym?

Co to jest szczęście i jak to zmierzyć?


Jak można poprawić samopoczucie?
Ludzie szybciej postrzegają negatywne uczucia i zapamiętują je dłużej niż pozytywne.  Chociaż pozytywne uczucia występują częściej w życiu codziennym, ludzie mniej je zauważają, co prowadzi do strachu, zniechęcenia, pesymizmu i depresji. Regularne doświadczanie pozytywnych emocji gromadzi zasoby i prowadzi do różnorodnych pozytywnych efektów. Ponadto pozytywne uczucia łagodzą negatywne emocje (efekt niszczenia), co korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne.

 

Co cię uszczęśliwia?


Zrób ćwiczenie: Pozytywna retrospekcja dnia wspiera postrzeganie pozytywnych emocji

Oto jak: Kup fajny notes w ulubionym kolorze. Poświęć kilka minut każdego wieczoru przez co najmniej tydzień i zapisz:

trzy rzeczy, które danego dnia były pozytywne lub miłe i zapisz, jak się do tego przyczyniłeś, jak się z tym czułeś. Może twój partner przesłał ci miłosną wiadomość w ciągu dnia, syn poprawił 1 a teściowa podziękowała za pyszny obiad. Dzięki takim małym rzeczom na pewno możesz cieszyć się świadomie, doświadczyć wdzięczności a wdzięczność  to klucz do szczęścia i równowagi psychicznej. A jutro Ty napisz komuś miłą wiadomość, zaskocz swoich bliskich i upiec im ciasto albo zrób budyń. A potem realizuj swoje pomysły, bądź spontaniczny i daj się zaskoczyć, obserwuj co się stanie, jak zmieni się Twoje życie.

Aby uzyskać bardziej pozytywne efekty, dobrym pomysłem jest inspirowanie się ludźmi sukcesu i ich postawami.

Jeśli chcesz wzmocnić poczucie własnej wartości, poradzić sobie ze stresem i przykrymi przeżyciami napisz wiadomość i opisz swój problem →  mail zapytanie do wyceny

Inni czytali także Jak przyciągnąć szczęście

© Materiał chroniony prawem autorskim. Nie zezwalamy na dalsze udostępnianie

® Ezolinia Wróżby tarocistka Agnelya