Kobieta po przejściach

Kobieta po przejściach

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą..."
ks.Jan Twardowski
 

Będąc często osobami po tzw. przejściach, niekiedy gorzko doświadczonymi  przez los stajemy się powoli zamknięci na to, co niesie nam przyszłość. Okopani w swoich jaskiniach, w których wszystko ma swoje miejsce nie bardzo zamierzamy z nich wyzierać.Licho wie, co się czai za rogiem,myślimy. I tak tkwimy w swojej strefie komfortu, gdzie każdy dzień zaczyna i kończy się tak samo, gdzie  każda kromka chleba ma dokładnie taki sam wymiar, gdzie o tych samych godzinach włączamy radio, czy telewizor.

Życie nam pisze różne scenariusze

Gdzieś za oknem biegnie sobie tzw.życie, ale my nie zamierzamy nawet  za to okno wyjrzeć.A gdy ono samo, zniecierpliwione zapuka nam do drzwi, wtedy zamiast je przywitać i  ugościć zamykamy mu te drzwi przed nosem niekiedy nawet na nie psiocząc,bo co to za gość, co bez zaproszenia przychodzi. A potem, gdy nachodzi nas nostalgia, lub gorzej chandra, czy inne smutki, wtedy jedyne co nam pozostaje to łzy i żal, że może trzeba było inaczej postąpić, inaczej sformułować zdanie, zaryzykować.Czasu nie zatrzymamy, nie zawrócimy, ale zawsze mamy szansę na dokonanie zmian w naszym myśleniu.

Nieśmy radość innym

Wszystko zależy od nas samych, od naszego nastawienia. A warto zmienić je na pozytywne.Nie na darmo mówi się o sprawczej sile naszych myśli. Kiedy wizualizujemy negatywny świat, zaczynamy mimowolnie dostrzegać tylko jego ciemną stronę. Dlaczego,spytacie państwo. Ano, dlatego, że zaczynamy zwracać uwagę tylko na "ciemną stronę mocy".

Prawo przyciągania innymi słowy.

A może od dziś warto, na przekór sobie spojrzeć w kierunku słońca,a gdy go nie ma na  niebie zachwycić się odcieniami szarości na niebie? Może dzisiaj, gdy czujemy się samotni spójrzmy życzliwie na uśmiechającego się do nas codziennie pana,który zazwyczaj tak bardzo denerwuje nas swoim radosnym usposobieniem? Może na złość sobie zacznijmy się zwyczajnie cieszyć każdą chwilą. A szczęście samo nas odnajdzie, bądźmy tego pewni.

Autor tarocistka Inez

Zapytaj wróżkę online o swoją przyszłość wysyłając SMS o treści : Inez -Twoje pytanie wyślij na 7336
(3,69 PLN z VAT)