Magiczne barwy Wielkanocy

Magiczne barwy Wielkanocy

Jaką symbolikę ma Wielkanoc ?

 

Pozbawieni energii po zimie mamy się ochotę i potrzebę otaczać się nasyconymi barwami, intensywnymi kolorami, intuicyjnie sięgamy po jasne i świeże kolory, czyste tony. Mamy ochotę zacząć wszystko od nowa, nasza dusza się odradza, potrzebuje ożywczej mocy, chcemy budować nowe szczęśliwe życie, chcemy zacząć wszystko od nowa. Otaczając się żywymi jasnymi kolorami świadomie lub nieświadomie czerpiemy z nich energie.

 

W chrześcijaństwie symbolika barw wiąże się z Rokiem Kościelnym.

BIAŁY- wolność i nieograniczone możliwości. Biel symbol czystości, niewinności, początku, symbol zwycięstwa światła nad ciemnością. Biel jest także początkiem każdego innego koloru, każdej innej barwy, początkiem nowego życia , a to oznacza wolność i nieograniczone możliwości dla Ciebie. Biały to też symbol ochrony, zamykania przeszłości. Towarzysz magii , przejścia z jednego etapu w drugi. Chroni przed złem, pochłania wszystko co złe. Biel jest świetlista i dynamiczna, przy tym neutralna ani ciepła ani zimna. Biel przywraca równowagę, pozwala spojrzeć na swoje z dystansem. Przypomina, że sprawy materialne przemijają, że to o co warto dbać to dusza.

Symbolika kolorów

ŻÓŁTY- wiara i kreatywność. Żółty to barwa żywiołu powietrza. Budzi w nas radość, optymizm, tryska radością. Tak sam ma blask Zmartwychwstały Chrystus. Emanująca z niego energia przesłania troski i negatywne myśli, wszystko to co negatywne odchodzi w zapomnienie. A do tego to kolor kreatywności i twórczości. Jego blask pobudza nas do efektywnego myślenia, pozytywnych inspiracji. Żółty pomaga się nam komunikować. Otwiera nasze serca na dobro wobec innych. Gdy otoczysz się żółtym kolorem, albo w czasie posiłku postawisz żółte kwiaty, lub żółte serwetki, to goście będą ze sobą chętniej rozmawiać, nawet jeśli za sobą nie przepadają.

ZIELONY-nadzieja i sukces. Zieleń świąt jest jasna, pełna barwy, soczysta, energiczna a ten kolor kojarzy się ze wzrostem, i działaniem do przodu, cieszeniem się. Niesie też nadzieje, że tym razem się uda, bez względu co było wcześniej, jakie mamy doświadczenia, chcemy wierzyć, że uda się jeszcze raz zacząć od początku. Ta soczysta zieleń, zieleń nadziei, młodej trawy niesie też spokój i opanowanie, przywraca harmonię w kontaktach, uleczy złamane serce, odnowi marzenia. Jeśli posadzisz gości przy zielonym stole, ma szanse zbudować nowe szczęśliwe relacje, zapominając o tym co było w przeszłości. A dodatkowo zieleń przyciąga pieniądze i pomaga rozwijać w karierze.

SZARY- pokora i neutralność. Chcesz powiedzieć, że szary, nie jest dla Ciebie barwą Wielkanocy, nic mylnego, jesteś w błędzie, przecież mamy szare bazie, szary kolor futra zajączka świątecznego, oraz soli, tak soli, kiedyś sól zanim stała się czyszczona, była właśnie szara. Szary, jest w połowie bielą i w połowie czernią, coś na kształt czyścica, oznacza spokój, wyciszenie. Szary to też kolor ochrony, pomaga ochronić, to co posiadamy, jak niewidzialna zasłona. Chroni przed plotkami. Jeśli Twoja rodzina nie może się ze sobą dogadać, albo to Ty nie możesz się dogadać z teściową, postaw przy niej szary wazon, jest szansa, że w spokojnej i cichej atmosferze spędzicie święta. Życzę Wam, Kochani, aby te święta wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Wróżka Anna Bell zapytaj co przyniesię dla CIEBIE los wyślij

SMS o treści : Anna Bell -Twoje pytanie,imię i data urodzenia wyślij na 7336
(3,69 PLN z VAT)