Magiczne zioła. Magia ludowa

Magiczne zioła. Magia ludowa

 Jak miłość "zaszeptać", czyli magiczne rytuały w magii ludowej.

Zioła i inne rośliny nie tylko cieszą oko i mają walor estetyczny, ale są wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym też w magii ludowej.
W starożytnych Atenach wplatali miętę w wiązanki ślubne, w Rzymie panny młode, aby zapewnić sobie płodność i wierność pana młodego używały do dekoracji sypialni rozmaryn.

Jak wzniecić wygasłe uczucie?

W średniowieczu europejskie narzeczone nosiły ostre zioła, takie jak czosnek i szczypiorek, aby nic nie zakłócało im szczęścia w miłości. W magii ludowej do dziś stosuje się róże, lawendę, bratki i majeranek, aby wzniecić zgasłe uczucie.
Bazylię i nagietek możesz dodać do swojej romantycznej kąpieli przy świecach, możesz dodać do swoich herbat, czy jako przyprawa do zup.

Bazylia rozpala uczucia, nagietek przyciąga szczęście.
Tymianek jest idealny zarówno dla rozkwitającej miłości, jak i głębokiej przyjaźni.

Aby wyrazić swoje oddanie komuś, czy też zdobyć jego serce podaruj mu gałązkę tymianku w bukiecie.
Lawenda to zioło miłości coraz częściej używana jako konfetti ślubne. Warto roślinę lawendy postawić w swojej sypialni.

Jak przyciągnąć miłość tego jedynego?

By przyciągnąć miłość, tego jedynego użyj lawendy do romantycznej kąpieli przy świecach lub zrób saszetkę i włóż ją do szafki z pościelą, lub w poduszkę, aby nasycić ją cudownym zapachem.
Krwawnik dość pospolita roślina oznacza „wieczną miłość”, ma też moc ochronną. Przyciąga pieniądze, obfitość, a więc i obfitość kontaktów.

Możesz używać w kąpieli lub nosić przy sobie w magicznym woreczku. Zioła też można wykorzystać do nadawania mocy świecą intencyjnym. Zioła przed użyciem należy, uaktywnić wykorzystując wizualizacją potrzeby. Do magicznych rytuałów używamy też róże.

 

Różany rytuał miłosny

 

Żółte róże przyciągają przyjaźń.
Różowe róże przyciągają romantyczną miłość.
Czerwone róże budzą namiętną, zmysłową miłość.
Białe róże piękną miłość i szacunek do osoby, którą obdarowujemy.

Całe, świeże róże można wykorzystać w rytuale przyciągania miłości. Weź jedną białą różę i jedną czerwoną różę. Przetnij je na pół i połącz ze sobą połówki czerwoną wstążką. Wrzuć je do wody płynącej, pragnąc spotkać swoją prawdziwą miłość. Wizualizuj, pragnienie wykorzystując wszystkie zmysły. Rytuał wykonaj w słoneczny dzień najlepiej przy księżycu wzrastającym.

Przeczytaj też Olejki eteryczne - Aromaterapia