Moc jemioły

Moc jemioły

Magia ziół- jemioła

 

Jeśli chcesz się z kimś pogodzić zrób to pod jemiołą ,albo obdaruj go jemiołą przewiązaną czerwoną kokardką.

 

Zwyczaj wieszania gałązek jemioły w czasie świąt przywędrował do nas z Anglii. W jej magiczne właściwości wierzyli między innymi Celtowie. W jej moc wierzą też znachorki i wiedźmy. Jemioła jest wiecznie zieloną krzewinką. Jest półpasożytem drzew liściastych oraz jodeł i sosen. Kwiaty ma niepozorne. Kwitnie w lutym- marcu. Występuje niemal w całej Europie i części Azji.

Pora zbioru

Pora zbioru jest dowolna. Do celów magicznych zbiera się po nowiu księżyca. Do celów medycznych najlepiej zbierać od listopada do marca.

Zastosowanie w magii

Jemioła to ziele o silnych właściwościach. Zapewnia powodzenie ludziom aktywnym i dążącym do celu. Przyciąga miłość i wzmacnia już istniejącą. Wpływa też dobrze na stan zdrowia i finanse. Warto ją trzymać w domu, bo chroni przed uderzeniami pioruna i zapobiega pożarom. Wprowadza też harmonie do wnętrz. Gałązka jemioły w sypialni zapewnia spokojny sen, nad drzwiami wejsciowymi chroni przed złymi mocami i złodziejami. Trzymanie listków lub owoców jemioły w portfelu przyciąga pieniądze. Powinny ją nosić kobiety mające problem z zajściem w ciążę, bo sprzyja płodności. Pocałowanie ukochanej osoby pod jemiołą czyni miłość trwałą. Warto w jemiołę zaopatrzyć się w dzień Wigilii.

 

Zastosowanie zdrowotne

Jemioła pomaga w wielu chorobach w tym między innymi zawrotach głowy, nadciśnieniu, miażdżycy, bolesnym miesiączkowaniu. Zewnętrznie stosuje się do nasiadówek w chorobach kobiecych. Trzeba z nią jednak uważać, ponieważ jej owoce są trujące.

Wykonuję rytuały magiczne i amulety roślinne. Zapraszam serdecznie na email

Przesyłam dobrą energię wróżka Agra