Wróżba z kart klasycznych

Wróżba z kart klasycznych

Geneza kart klasycznych

Do Europy ,a konkretnie do Francji karty klasyczne dotarły z Persji w wieku XIV i zostały nazwane kabałą perska.Potem wariantów kart klasycznych było wiele,były karty anglo-francuskie,hiszpańskie,włoskie i niemieckie.Liczba kart poszczególnych wariantów była różna od 52 do 24 i służyły najpierw do zabaw i gier. Jednakże z czasem ludzie zaczęli dostrzegać w nich magiczna moc i siłe.

Magia kart klasycznych

Bo czym jak nie magia tłumaczyć, że w klasycznej talii są 52 karty,czyli tyle ile tygodni w roku,a 4 kolory - tyle ile por roku i odpowiadają czterem trogonom.I tak : trefle związane są z Trogonem Ognia : Baran,Lew,Strzelec ,karo,Trygon Ziemi Byk,Panna i Koziorożec , piki z Trygonem Powietrza : Bliźnięta,Waga i Wodnik ,kiery z Trygonem Wody :Rak,Skorpion i Ryby i 13 kart w każdym kolorze i tyle i ile miesięcy w kalendarzu księżycowym,który używany jest w astrologii chińskiej,w końcu mamy 12 kart dworskich i 12 znaków zodiaku.Wierzono, że te zbieżności nie są przypadkowe,a jeśli tak ,to na pewno znają nasza przyszłość. Wówczas uważano, że nie są dla wszystkich w szczególności dla prostych ludzi.Granie w karty czy wróżenie było zakazane przez kościół i uważano, że było grzechem.Dlatego też z tego powodu powodzenie kart rosło w górę zyskując coraz większa popularność ,zwłaszcza w przepowiadaniu przyszłości.

Wróżba z kart klasycznych - jak to robić poprawnie?

Wygodnie było wróżyć z kart klasycznych,które były praktycznie w każdym domu.Jednak gdy zdecydujemy się posłużyć kartami klasycznymi do wróżenia ,zobaczymy ,że nie są one wcale zwykle i używać należy talii przeznaczonej wyłącznie do tego celu. Karty klasyczne maja swoje odpowiedniki w kolorach z kartami tarota i tak :

Karo to Monety,Kiery to Puchary,Trefle to Kije,Piki to Miecze. Talia kart klasycznych składa się z 52 kart ale istnieją talie po 42,36,32 i 24 kart.Najpopularniejsze talie w Polsce składają się z 32 i 24 kart,które polegają na umiejętności i naszej intuicji.Karty te są łatwe do odczytania,które maja z góry określone znaczenie,ważne też jest łączenie kart i umiejętność ich odczytywania na zasadzie prawdopodobieństwa.

Wróżby online z kart klasycznych

W teraźniejszych czasach żyjemy w dużym kwiatowym bałaganie społecznym, ludzie są wytracani z równowagi,jesteśmy niepewni własnego losu ,żyjemy w stresie i nie jesteśmy pewni niczego,a zwłaszcza przyszłości ,narażeni na wszelkie przykrości. Szukamy spokoju i ukojenia,pragniemy uspokoić skołatane nerwy i dlatego szukamy eliksiru na to wszystko u wróżek i wróżbitów. Jednak nie chcemy przyjąć ze czeka nas coś złego,wolimy zapomnieć o złych sprawach choć na chwile,a na usta sprowadzić uśmiech i zadowolenie.Oczekujemy od wróżek i wróżbitów wskazówek jak poradzić sobie z problemami,które nas nurtują,ponieważ każdy człowiek potrzebuje spokoju ducha,równowagi psychicznej,harmonii w życiu i miłości. Jednak żadnych kart wróżbiarskich nie powinno się traktować jak wyroczni,a tylko ukierunkowanie.

 

Autor tekstu wróżka Weronika

Kontakt z Weroniką poprzez zamówienie rozmowy, napisanie emaila lub wróżby poprzez czat, zapraszam także klientów spoza granic kraju.