Zauroczenie czy miłość

Zauroczenie czy miłość

 

Potrzeby kobiet w związku

Kiedy ludziom dobrze się układa w związkach, zwykle nie szukają porad u wróżbitów.Dopiero kiedy brak im miłości w życiu lub pojawiają się kłopoty z partnerem, zaczynają szukać odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje.Chcę przytoczyć kilka przykładów takich trudności, które bez wyciągania kart nasuwają pewne wnioski do przemyślenia.

Znajomości internetowe

Sporo osób dziś poznaje ludzi przez Internet. Takie znajomości często dają pewne poczucie bezpieczeństwa, bo drugiej osoby nie widzimy, więc nie wkracza w naszą prywatna sferę bezpośrednio. Wie o nas tyle, ile sami chcemy jej powiedzieć. Ma to swoje zalety i wady. Nie wiesz, kim jest osoba po drugiej stronie. Może przesłać Ci zdjęcie, ale nie masz pewności, czy to zdjęcie przedstawia właśnie tą osobę, z którą korespondujesz.

Kiedy poznajemy człowieka bezpośrednio, wtedy podświadomie oceniamy tą osobę pod kątem tego, czy możemy się z nią zaprzyjaźnić, czy raczej nic z tego nie wyjdzie. Intuicja podpowiada nam, czego prawdopodobnie możemy się po takiej osobie spodziewać. Czujemy aurę, jaką roztacza wokół siebie każdy człowiek i choć świadomie tego nie analizujemy, to jednak nieświadomie odbieramy pewne informacje intuicyjnie. Wygląd i uroda drugiej osoby wcale nie będą decydujące w tej ocenie. Jeśli odbierzesz kogoś jako chłodnego i niesympatycznego, to najwspanialszy wygląd nie złagodzi tego odbioru.

Znajomość wirtualna jest pozbawiona możliwości intuicyjnego odbioru drugiej osoby. Tu tworzysz obraz w swojej wyobraźni. Tak jak czytając książkę wyobrażasz sobie bohatera, tak kontakt na odległość funkcjonuje na podobnych zasadach.

Jeśli traktujesz to jako zwykłą znajomość koleżeńską, to nie ma problemu.

Jeśli jednak szukasz partnera do związku, zaproponuj mu spotkanie. Nie ma sensu angażować się w znajomość z człowiekiem, którego nie widziałaś. Związek wirtualny bez możliwości spojrzenia sobie w oczy, poczucia ciepłej dłoni, to abstrakcja, na którą tracisz czas, w którym mogłabyś poznać kogoś realnego. Nie ma sensu czekać zbyt długo z konfrontacją wyobrażeń i rzeczywistości. Jeśli korespondencja jest przyjemna i osoba Cie zaciekawiła, to czas na zaproponowanie spotkania, abyś się upewniła, że chcesz się angażować głębiej w tą znajomość.

Oczywiście na pierwsze spotkanie najlepiej umawiać się w miejscu publicznym np. w kawiarni, aby uniknąć ewentualnych niemiłych niespodzianek. Dobrze jest też, jeśli jakaś bliska osoba wie o takim spotkaniu i ma jakieś informacje od Ciebie na temat osoby, z którą się spotykasz.

Gdy on nie dzwoni

Często spotykanym pytaniem jest, dlaczego on nagle zamilkł i przestał dzwonić, odzywać się.Pomijając wyjątkowe sytuacje w większości przypadków powód jest jeden. Nie zależy mu na tej znajomości. Karty mogą pokazać, że np. jest bardzo zapracowany. Może tak być, że ma stresującą i czasochłonna pracę, minie tydzień lub dwa, odezwie się i dokładnie tak wytłumaczy swoje milczenie. Pomijając jednak karty i jego wyjaśnienie, logika podpowiada, że gdy mężczyzna nagle nie odzywa się przez tydzień lub dwa, to mu nie zależy na tej znajomości. Nie traktuje jej zbyt poważnie. Gdyby mu zależało, to znalazłby chwilkę, aby do Ciebie zatelefonować lub chociaż wysłać sms-a. Nie zabiera to dużo czasu. Skoro więc się nie odzywa, to znaczy, że prawdopodobnie nie myśli o Tobie wcale.

Gdy on Cię krytykuje

Jeśli znajomość jest w miarę świeża, a on doszukuje się w Tobie wad, krytykuje Cię, ma pretensje, których kompletnie nie rozumiesz, chce abyś dostosowała się do jakiejś jego wizji tego, jak powinnaś postępować, nie rozumiesz, o co mu chodzi, to wiedz, że potem nie będzie lepiej, tylko prawdopodobnie gorzej.

Jeśli on na początku znajomości dostrzega w Tobie więcej wad niż zalet, to znaczy, że nie ma do Ciebie przekonania. Prędzej czy później ujawni się to w sposób, który Cię zrani. Znajomość skończy się szybciej, niż się spodziewasz. Napsuje Ci nerwów i się wycofa, bo od początku mu nie odpowiadałaś. Jeśli to przetrwa, to możesz mieć na głowie osobę, która nieustannie będzie Cię strofować i poprawiać, co ostatecznie źle wpłynie na Twoje samopoczucie, a w dalszej perspektywie na samoocenę. Będzie Cię programował przeciwko samej sobie. 

Każda wartościowa znajomość, wartościowa DLA CIEBIE czyli jedyna, jaką powinnaś brać pod uwagę, to znajomość, w której znajdziesz wsparcie emocjonalne, a nie bezustanną krytykę.

Nawet w przyjaźni nie konstruktywne zarzuty są cechą nieatrakcyjną w relacjach, a co dopiero mówić o związkach partnerskich.

Miłość powinna być motywująca, nie popychająca. Jeśli on zaczyna Cię popychać, abyś spełniała jego wyobrażenia na temat tego, jaka być powinnaś, to znaczy, że Cię nie akceptuje, a to znaczy, że Cię nie kocha. Nie kocha i nie szanuje.

Ty wnosisz swoją osobowość do związku, a on swoją. Jeśli nie ma poszanowania swojej odmienności, to nie może być też miłości. Miłość nie szuka wad, tylko cieszy się obecnością i bliskością drugiej osoby.

Kiedy on jest stale zdołowany

Zdarzają się osoby, które maja skłonności do smutku i depresji, zwłaszcza jeśli są po trudnych doświadczeniach. Nie ma w tym niczego złego, bo każdy człowiek ma jakieś nieprzyjemne doświadczenia za sobą i reaguje w sposób nadwrażliwy w pewnych sytuacjach.

Pamiętaj jednak o pewnej ważnej zasadzie. Jeśli spotykasz się z nim od dłuższego czasu i odnosisz wrażenie, że jego stan depresyjny przy Tobie nie ulega żadnej poprawie, to albo potrzebuje specjalistycznej pomocy i leków antydepresyjnych, żeby jego psychika doszła do formy, albo oznacza to, że nie kocha Cię lub nie jest w chwili obecnej zdolny psychicznie do przeżywania miłości.

Gdy człowiek czuje miłość, to na widok osoby, którą kocha, czuje się lepiej, a gdy spędza z nią czas, czuje się jeszcze lepiej. Miłość to energia, którą obdarzamy i ją przyjmujemy. Powinnaś czuć się zmotywowana i pełna życia, jeśli to jest ta właściwa osoba dla Ciebie.

Tak samo on, jeśli jesteś dla niego ważna, Twoja obecność będzie działać na niego wspierająco emocjonalnie.

Jeśli oboje czujecie się nieustannie zdołowani, to taka relacja nie jest miłością. To relacja dwojga ludzi głodnych energetycznie, którzy nie są w stanie zaspokoić swoich potrzeb i nie są zdolni do przeżywania miłości wobec siebie.

Atrakcyjność fizyczna

Atrakcyjność fizyczna jest względna. Nie zawsze pociąga Cię fizycznie mężczyzna atrakcyjny, bo na to mają wpływ feromony, atrakcyjność intelektualna, odbiór intuicyjny, to jak się czujesz przy danej osobie.

Jeśli jednak nie czujesz absolutnie żadnego pociągu do tej osoby, to znajomość ta w dalszej perspektywie przyniesie rozczarowanie. Będziecie niczym dobrze dobrani przyjaciele, ale zabraknie przyciągania fizycznego, co może spowodować w przyszłości kłopoty i pojawienie się osoby trzeciej w związku.

Prawa autorskie zastrzeżone. Proszę nie kopiować!

Zapytaj wróżkę jak być kobietą  szczęśliwą  Zadzwoń

708 588 502 Kod 7
(koszt 3,69 zł z VAT/min)