Zazdrość w relacjach partnerskich

Zazdrość w relacjach partnerskich

 

Jak wyleczyć się z zazdrości?

 

Jeden z najbardziej znanych terapeutów w Polsce Andrzej Komorowski powiedział w pewnej audycji radiowej, że z jego praktyki zawodowej wynika, że ludzie odczuwający silną zazdrość, nigdy się prawdopodobnie nie zmienią.

Zazdrość może dotyczyć rzeczy materialnych, osiągnięć zawodowych lub wielu innych, a także być poważnym problemem w związku partnerskim.

Dziś wspomnę jedynie o zazdrości w relacjach partnerskich.

Zazdrość może być trucizną niszczącą związek.Nawet najlepiej dobrana para może nie przetrwać takiego piekła.Objawia się nieustannym kontrolowaniem partnera i każdego jego ruchu,sprawdzaniem połączeń telefonicznych,śledzeniem jego aktywności poza domem osobiście lub wykorzystując do tego przyjaciół.

Kiedy zaczyna przypominać to obsesję, osoba zazdrosna zaczyna tworzyć swoje wizje zdrady, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a aby pokonać rywala czy rywalkę wciąga w swoją grę przyjaciół, rodzinę i każdego, kto jest gotowy wysłuchać jej utyskiwań na niewiernego partnera lub podłą kobietę/mężczyznę,który próbuje odebrać jej szczęście w związku.

Gdy paranoja udzieli się otoczeniu,nagle wszyscy zaczynają uczestniczyć w poszukiwaniach niewierności.  

Zaczyna przypominać to narkotyczny głód, żądza nowych dowodów na zdradę staje się silniejsza od zdrowego rozsądku.

Tropienie potencjalnych zagrożeń- kobiet czy mężczyzn, którzy mogą teoretycznie doprowadzić do zdrady w przyszłości, staje się silnym nawykiem.

Wychodząc z założenia, że najlepiej zdusić zło w zarodku,osoba taka zaczyna napastliwie atakować i obrażać "rywala" lub "rywalkę".

Przypomina to chorobę, którą bardzo trudno zwalczyć lub uleczyć.Gdy dojdzie do szczególnej napastliwości, może okazać się, że nie tylko przypięliśmy sobie nieładną etykietkę,ale partner może nie wytrzymać w takim związku i na przykład odejść.

 

Kto wytrzyma taką presję psychiczną?

 

Jak sobie z tym poradzić, gdy czujemy, że zazdrość zaszła za daleko  i straciliśmy panowanie nad sytuacją, nad sobą?

Co radzi psycholog w takiej sytuacji?

 

PODNIEŚ WŁASNE POCZUCIE WARTOŚCI

 

Zazdrość jest spowodowana poczuciem kompleksu. Jeśli ktoś czuje się mniej atrakcyjny fizycznie, intelektualnie lub emocjonalnie od rywala czy rywalki, wpędza się w głębokie przygnębienie, a czasem może to prowadzić nawet do depresji.

Takie osoby często próbują sobie poradzić z tym uczuciem stosując złośliwości jako formę samoobrony. Wyszukiwane są wady i słabości "rywala" i powiększane do karykaturalnych rozmiarów, aby pokonać "przeciwnika". 

 

Czyli metoda obrzydzania potencjalnych rywalek lub rywali.

 

Jest jednak lepszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Zamiast obniżać wartość drugiego człowieka, podwyższaj swoją. Pokaż się z jak najlepszej strony. Zachwyć partnera swym urokiem osobistym, bądź ciepła/y, kochająca/y, wyrozumiała/y. Jeśli Cię kocha, nigdy nie odejdzie do innej mając przy boku właśnie Ciebie. Jeśli ma odejść, to i tak to zrobi bez względu na Twoje starania...

Podejdź do sytuacji z honorem i godnością osobistą.Zapytaj o radę wróżkę online

 

ROZSZERZ POLE SWOICH ZAINTERESOWAŃ ZAMIAST TRZYMAĆ SIĘ KURCZOWO PARTNERA

 

Będziesz bardziej interesująca/y, jeśli będziesz miała swoje grono znajomych i swoją pasję, hobby, któremu poświęcisz swój czas. Nie osaczaj w związku, tylko rozwijaj się, bo partner jest tylko Twoim towarzyszem, a nie Twoją ręką czy nogą, bez której się nie obejdziesz.

Jego może zmęczyć bluszcz uwieszony stale na szyi.

 

ZREZYGNUJ Z ZEMSTY

 

Na partnerze lub potencjalnych rywalach.Możesz jedynie zniechęcić w ten sposób do siebie partnera.

 

NIE PORÓWNUJ SIĘ Z INNYMI

 

On czy ona może być młodsza albo mieć w sobie coś, czego Ty nie masz. Ale Twój partner wybrał Cię z jakiś powodów, coś go do Ciebie przyciągnęło i spodobało się na tyle, aby wejść z Tobą w związek, więc wykorzystaj to, bo to są Twoje atuty.

Uwierz, że nie musisz się uciekać do żadnych rozpaczliwych metod, aby zatrzymać przy sobie partnera. Bądź po prostu sobą, taką, jaką Cię pokochał.

Jeśli rywalizujesz z kimś o czyjeś uczucia, Twoim największym atutem będą autentyczność i szczerość.

Autor tekstu wróżka Miranda zaprasza na wróżby online tel.708 588 502 kod 7 (3,69zł/min)

 

call me