Znaki zodiaku w szkole

Znaki zodiaku w szkole

 


Zobacz, jak Twoje dziecko odnajdują się w szkolnej rzeczywistości.

 


Baran- 22 marzec-20 kwiecień.


Lubi przygody i wyzwania. Często nie odczuwa strachu i idzie śmiała na przód. Rozpiera go energia, lubi wolność i nie toleruje krępujących więzów czy narzuconych rygorów. Gadatliwy, często przeszkadza na lekcjach, podręczniki kupuje w ostatniej chwili, a tornister pakuje tuż przed zajęciami. Porywczy i impulsywny. Z trudem zdobywa się na cierpliwość. Lubi mieć wszystko tu i teraz. Jest pełen entuzjazmu, koleżeński, można mieć w nim oddanego przyjaciela. Skłonny do rywalizacji, spełnia się jako sportowiec. Dobiera kolegów samodzielnych, takich których nie trzeba prowadzić za rączkę. Jest dobrym organizatorem i pomysłodawcą.


Byk- 21 kwiecień-21 maj


Cierpliwy i solidny uczeń. Uważnie słucha nauczyciela. Nie lubi zmian i chaosu, bo ma trudności w adoptowaniu zmian, nie dla niego zmiana szkoły czy klasy. Stałość jeszcze raz stałość, w przyjaźni również. Zrównoważony i życzliwy, czasem jednak zbyt ambitni, uparci i nieustępliwi. Posiada dość energii aby doprowadzić każde wyzwanie do końca. Przez to jest lubiany w gronie nauczycielskim, ale w śród rówieśników może być postrzegany jako kujon. Jednak marzy by być w przyszłości naukowcem, finansistą lub szefem wielkiej firmy.


Bliźnięta- 22 maj- 22 czerwiecNiezwykle energiczne. Mają świetna pamięć, intelekt i nadmierna gadatliwość potrafią wykorzystać do zamaskowania niedostatków wiedzy. Ich dociekliwość jest męcząca, zasypują nauczycieli wieloma szczegółowymi pytaniami. Ciągle wymagają uwagi, urozmaicenia, nowych wyzwań. Powinny mieć swoja pasję np. taniec. Są niecierpliwe i brak im wytrwałości. Najlepiej gdyby co dzień była wycieczka szkolna. Są zabawni i szybko nawiązują kontakty , nie narzekają na brak znajomych i kolegów, lubiani za swoją wszechstronność i bystrość. Nie ma takiej rzeczy, której nie chcieli by popróbować. Dowcipne, gadatliwe, posiadają uzdolnienia do języków obcych.


Rak 23 czerwiec-23 lipiecMarzyciel i wrażliwiec. Ma miłe i życzliwe usposobienie, a to zjednuje mu wieli znajomych i przyjaciół. Są mocno związani z rodziną. Czuje się bezpiecznie, kiedy ma wsparcie u rodziców, a w razie trudności potrafią oni pomóc i doradzić. Tworzy swój nierzeczywisty świat w którym dobrze się czuje. Potrzebuje miłości, szczególną więź ma z matką. Chętnie służą pomocą innym, pomagają w trudnych zadaniach i  dają spisać prace domową. Cechuje je też zmienność nastrojów, upór, pesymistyczne nastawienie i martwienie się na zapas. Potrafią swoją sympatię obsypywać wierszami, lubią tajemniczy świat. Mają wielką intuicję i wyobraźnię. Są dobrymi opiekunami zwierząt, warto by miały takiego przyjaciela.Lew 24lipiec- 23 sierpień


Przywódca. Pełen energii, żywiołowy, pomysłowy , wymagają uwagi. Próbuje wymusić swoją wolę na rodzicach, kolegach, nawet nauczycielach. Lubi postawić na swoim. Ciekawy świata, już w dzieciństwie widać jego uzdolnienia i talenty. Dużo czasu poświęcają swojej pasji i traktują ja bardzo poważnie. Lubią wyjątkowe rzeczy, dobrej jakości, oryginalne  i markowe. Aby zrealizować swój cel potrafią tyranizować otoczenie, lubią władzę, np.: stanowisko przewodniczącego klasy. Bywają aroganccy i zarozumiali. Lubią być w centrum uwagi i świetle reflektorów.


Panna 24 sierpień-23 wrzesieńLubi porządek, estetyczne otoczenie. Realistka. Ma bardzo dobra pamięć, bystry umysł, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków ułatwia im naukę. Jest pracowita, systematyczna. Nie sprawia problemów w wychowaniu, lubi przebywać w domu, szczególnie w swoim pokoju z książką w dłoniach. Lubią pomagać w pracach domowych. Również udzielają się w szkole, przygotowują gazetki, dbają o wystrój klasy. Jej pesymistyczne nastawienie do życia nie przysparza przyjaciół. Nie brylują w towarzystwie. Jest wymagająca dla siebie i innych. Potrafi krytykować kolegów, ale sama nie umie przyjmować negatywnych opinii i sobie. Zadbana, w wyprasowanym mundurku i z kompletem podręczników stawia się na zajęcia.


Waga 24 wrzesień- 23 październikDyplomata. Łagodzi spory i godzi skłóconych kolegów. Wrażliwa na piękno już od najmłodszych lat, artystyczna dusza z plastycznym zacięciem. Jej zainteresowania są szerokie, ale powierzchowne i płytkie, nie wgłębiają się w dany temat. Ma wrodzony wdzięk i pogodne usposobienie, jest lubiana w towarzystwie. Ma trudności z podejmowaniem decyzji, gadatliwa i ulega wpływom otoczenia co wynika z e słabej woli. Lubi poleniuchować, a odrabianie lekcji i przygotowanie do klasówki zostawia na ostatnia chwilę. Obowiązkowość i punktualność to jej słabe strony. Lubi być chwalona i na świeczniku. Łatwo godzi się na kompromis, czasami na zbyt wcześnie.


Skorpion 24 październik- 22 listopadNie dla niego rutyna. Im większa konkurencja w klasie tym lepiej. Oczekuje, że zawsze będzie sprawiedliwie oceniany przez nauczyciela. W to co robi angażuje emocje i ambicje, dla tego zostaje na dodatkowych zajęciach. Przezywa każdą sprawę. Wnikliwy o bujnej wyobraźni, do wszystkiego przykłada się z pełnym zaangażowaniem i do końca. Wytrwały o silnej woli. Lubi sport, szczególnie zespołowy, sprawdza się w harcerstwie, lubi przyrodę, biwaki, przygodę.


Strzelec 23 listopad- 22 grudzień


Poszukiwacz. Ma silne poczucie wolności, kocha podróże, szuka we wszystkim mądrości i głębi. Optymista, kreśli swoje przyszłe życie z rozmachem. Ma wrodzoną otwartość, lubi rozmawiać. Jest lubiany w śród kolegów i nauczycieli. Lubi mieć wiedzę, ma otwarty umysł, łatwo przyswaja wiedzę, łatwo też dostosowuje się do sytuacji i otacza przyjaciółmi. Odpowiedzialny i mądry. Nie przepada za dyscypliną, rygorami i obowiązkami. W sporach miedzy kolegami  dąży do prawdy. Ceni poczucie niezależności, dumny i wolny.


Koziorożec 23 grudzień- 19 styczeń


Opiekun, nie lubi ryzyka. Nowe sytuacje powodują u niego stres. Do wielu spraw podchodzi z rezerwą. W ciąż myślą i planują dzień jutrzejszy. Kochają swoją rodzinę, lubią być w jej towarzystwie, są wierni i godni zaufania, Nie lubią plotkować i są oddanymi przyjaciółmi. Powierzając mu swój sekret można mieć pewność, że nie dowie się o nim nikt postronny. Pracowity, poważnie traktuje swoje obowiązki i dąży do podnoszenia kwalifikacji. Nie lubi stać bezczynnie, ani poddawać się nudzie . Ma ogromne poczucie humoru, lubi dowcipkować. Powinien pomyśleć o zawodach związanych z handlem, biznesem, menadżer. Nie potrafi okazywać swoich uczuć.


Wodnik 20 styczeń- 19 luty


Wolny duch. Szalony naukowiec, który wie jak osiągnąć cel. Delikatny i pomysłowy. Nie ma jednak w szkole łatwego życia, bo nie daje się wtłoczyć w żadne ramki, zadaje kłopotliwe pytania i nie szanuje nauczycieli, którzy lekceważą swoją pracę i uczniów. Uczy się tego, czego sam chce. Kiedy jednak znajdzie  powołanie, ostro zabiera się do pracy. Szuka własnej ścieżki, nie podporządkowuje się żadnym grupom. Buntownik. Nie przejmuje się bałaganem w  pokoju, zapomina o terminach, wydaje kieszonkowe na zabawę i znajomych. Sukces osiąga, zbytnio o to nie zabiegając. Dziecko nowoczesności, lubi ułatwiać sobie życie nowinkami technicznymi.Ryby 20 luty- 21 marzecŻyczliwe i wyrozumiałe z romantyczną naturą. Żyją w swoim świecie, marzeń, snów. Nie lubią zobowiązań, ani składania deklaracji. Ich dojrzewanie obfituje w przygody, bo często kuszą je różne używki lub ideologie, które dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Wrażliwe, otwarte i ufne. Maja zdolność do trafienia we właściwe miejsce o właściwej porze. Kierują się intuicją. Potrafią kilka razy dziennie zmienić swoje uczucia, a do wszystkiego podchodzą bardzo emocjonalnie. Chętnie troszczą się o innych. Są niestałe i ulotne. Nie przepadają za rywalizacją, bo nie radzą sobie z porażkami. Lubią czytać, próbują sił w pisarstwie. Ale najczęściej piszą do szuflady.

Tarocistka Krystyna

708 588 502 kod 0 (3,69zł/min)