Horoskop grudniowy dla dwunastu znaków zodiaku

Horoskop grudniowy dla dwunastu znaków zodiaku

 

Witam Cię bardzo serdecznie. Dziś jest pierwszy dzień grudnia, więc pora na Twój miesięczny Horoskop. Spojrzałam specjalnie dla Was w karty tarota, by sprawdzić, co przyniesie grudzień. Miłość, romans,szczęście, kariera - sprawdź swój horoskop.

 

BARAN (21.03 – 20.04)

Barany będą miały w Grudniu sporo do przemyślenia i przeanalizowania. To też często się wiąże z koniecznością wyboru -  a te niestety bywają trudne. Konieczna będzie koncentracja, skupienie ale też czasami znalezienie chwili dla siebie. To także czasami konieczność niedopuszczania do siebie zupełnie nikogo. Jedno jest pewne, będziesz mieć o czym myśleć i nad czym się zastanawiać a Twój wewnętrzny niepokój nie będzie Ci tego ułatwiać. Jednak taki czas jest jak najbardziej potrzebny, pomimo iż może się wydawać męczący i trudny. Po takim właśnie okresie nadejdzie czas spokoju. Wiele uda się wyjaśnić i sporo się wyklaruje. Więc nawet jeśli są sprawy które na dzień dzisiejszy wydają się bardzo trudne i nie do rozwiązania, wiele uda się w Grudniu wyjaśnić i pogodzić ze sobą. Więc czas na przemyślenia i analizowanie zdecydowanie będzie dla Ciebie przydatny, szczególnie jeśli próbujecie rozwiązać sprawę, która ciągnie się od dawna. Grudzień a szczególnie trzecia jego dekada będzie sprzyjała poszukiwaniom nowych rozwiązań. Więc nawet jeśli dzisiaj jeszcze nie wiesz, jak należałoby postąpić czy jaką podjąć decyzję, zaufaj swojej intuicji, mądrości i swojemu trzeźwemu osądowi – rozwiązanie przyjdzie bez wątpienia. Tak, to miesiąc głębszej analizy wewnętrznej i zastanowienia, jednak jest to konieczne. Nie rezygnuj więc i nie zostawiaj podjęcia decyzji innym.

BYK (21.04 – 20.05)

Byki będą w Grudniu przede wszystkim skupiały się na odcinaniu się od negatywnej przeszłości, od rozproszenia i różnego rodzaju nieuczciwości czy oszustw. Sporą część czasu pochłonie Ci zastanawianie się od czego się odciąć i co zakończyć, jedno jest pewne to czas na zdecydowanie co jest w Twoim życiu niesprzyjające i wpływające na Ciebie negatywnie. Owszem, masz świadomość tego, że nie będzie to ani łatwe ani szybkie – ale jednak konieczne. Wiele będzie zależeć od tego jak podejdziesz do tego. Czasami nie tylko zastanowienie się wystarczy. Karty pokazują, że dosłownie trzeba będzie pozwolić innym swoim zmysłom określić co jest prawdziwe a co nie. Co wpływa na Ciebie negatywnie a co nie. Czasami nie jest to tak oczywiste jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. To naturalnie może powodować napięcia i stresy, ale to będzie właśnie ten moment, czyli okolica połowy miesiąca na podejmowanie decyzji i rozpoczynanie działania. Dzięki takiemu procesowi, tak chwilami bardzo trudnemu procesowi, uda Ci się pozostawić za sobą to co jest trudne i uciążliwe. Do opuszczenia tej negatywnej strefy potrzeba czasu i ciężkiej pracy. Grudzień więc zapowiada się pełen analizy, autoanalizy, przemyśleń ale i podejmowania konkretnych decyzji na koniec. Czasami to będzie oznaczało opuszczenie tego co już znasz i kierowanie się w nieznane – czyli trzeba będzie dostosować się do nowej sytuacji. Tak właśnie rodzą się zmiany, a tych często się boimy. Nie pozostawiaj wszystkiego tylko w rozmyślaniach, w przeciwnym razie nic się nie zmieni.

BLIŹNIĘTA (21.05 – 21.06)

Bliźnięta mogą w Grudniu popaść w niezłą nerwówkę. Związane to będzie nie tylko z nadchodzącymi świętami, na które większość z nas się cieszy ale i trochę obawia. Przede wszystkim jednak związane to będzie ze zmianami, które w Twoim życiu i w Twoim otoczeniu będą miały miejsce. Cokolwiek jednak by się nie działo, nie trzymaj się na siłę tego, co powinno być zakończone. Taka też jest kolej rzeczy, jeśli chcesz zacząć coś zmieniać czyli rozpocząć coś nowego, pewne sprawy należy zostawić za sobą i zamknąć ten etap. Mało tego, w połowie miesiąca możesz nawet mieć poczyńcie zatrzymania się, uwięzienia i utknięcia w miejscu w którym jesteś. Równowaga, którą tak pieczołowicie starasz się zachować, będzie dosłownie wisiała na włosku. Wszystko dookoła będziesz odbierać jako potencjalne zagrożenie. Jedno natomiast w tym miejscu chciałabym zaznaczyć, karty wyraźnie pokazują, że będą to lęki, obawy i strachy, które po prostu będziesz postrzegać jako zagrożenie, kiedy w rzeczywistości większość z nich okaże się nierealna. Musisz więc sobie zdać sprawę, że samodzielnie możesz je wszystkie pokonać i uporać się z nimi. Pod koniec miesiąca zdasz sobie sprawę, że wszystko – całe życie, codzienność, sprawy osobiste, zawodowe i finansowe – dosłownie wszystko idzie dalej. Więc nawet najtrudniejsza sytuacja dobiegnie końca. Często możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale właśnie w ostatniej dekadzie Grudnia, okaże się, że zmiany których pragniesz ale i zmiany które są konieczne (niekoniecznie łatwe) nastąpią szybciej niż myślisz.

RAK (22.06 – 22.07)

Raki w Grudniu przede wszystkim będą poszukiwały chwili spokoju, odrobiny ciszy i azylu. Bardzo istotne właśnie jest się do tego zastosować. Nawet, jeśli będziesz mieć poczucie, że absolutnie otoczenie od Ciebie wymaga, by stanąć na wysokości każdego, postawionego przed Tobą zadania – koniecznie zadbaj o to, by znaleźć chwilę dla siebie i się wyciszyć, odpocząć. Już w połowie miesiąca okaże się, że takie właśnie podejście bardzo się opłaci. Będziesz mieć pewność, że to co robisz lub to co zamierzasz robić będzie miało sens i łatwo Ci będzie to kontynuować. To jeszcze szczególnie istotne, jeśli masz zamiar realizować jakiś projekt – który będzie wymagał od Ciebie pełni uwagi i absolutnego zaangażowania. Ten czas na wyciszenie pomoże Ci właśnie uspokoić myśli, wyklarować sprawy, które jeszcze teraz mogą się wydawać zupełnie niejasne i niezrozumiałe. Ważne, by pozwolić sobie na ten czas spokoju i wyciszenia. Natomiast jest takie powiedzenie, ze czasami musimy się spodziewać niespodziewanego. Wiem, brzmi to komicznie, żeby nie powiedzieć niemądrze – ale właśnie tak to wygląda. I tu znowu wrócę do tego, co pisałam na początku. Jeśli weźmiesz pod uwagę wskazówki powyższe, żeby znaleźć chwilę dla siebie (niech to będzie godzina dziennie, jeden dzień w tygodniu, czy choćby 30 minut wczesnym rankiem, kiedy wszyscy jeszcze śpią) i wykorzystać ją na wyciszenie się, jeśli lubisz to medytację, małe ćwiczenia jogi czy poświęcić na czytanie ulubionej ale odkładanej w nieskończoność książki. Dzięki temu się uspokoisz i wyciszysz – a co za tym idzie, łatwiej będzie Ci się przygotować na niespodzianki. Owszem, może nie wszystkie uda się przewidzieć i wyeliminować, ale o wiele łatwiej będziesz sobie z nimi radzić.

LEW (23.07 – 23.08)

Lwy będą w Grudniu wszelkie swoje sprawy załatwiały wyjątkowo łagodnie. Nie oznacza to, że na co dzień brakuje Ci łagodności czy opanowania. Tym razem jednak przede wszystkim będziesz się kierować determinacją i lojalnością wobec innych. Może to się objawiać w różny sposób, czasami nawet dziwny. Chwilami zechcesz się izolować od ludzi, co nie znaczy, że nie będziesz myśleć o bliskich. Natomiast to czas, kiedy z uporem będziesz starać się walczyć o swoje, może słowo walczyć nie jest tu adekwatne, ale będzie upierać się przy swoich racjach. Dlatego też, możesz mieć poczucie, że zajmujesz się jedynie sprawami innych i nie masz czasu na swoje własne życie. Najważniejsze, by nie zatracić siebie i tego co robisz. Możesz bowiem mieć poczucie, że zatracisz siebie. Będzie to jednak tylko wyobrażenie przytłoczenia i poczucia bezsilności wobec tego, co się dzieje. Bardzo szybko okaże się, że wystarczy tylko podnieść głowę i rozejrzeć się, by stanąć na nogi i ruszyć dalej. To nie inni Cię powstrzymują czy blokują, to jest wewnątrz Ciebie. Całe to zawirowanie w Grudniu jednak pod koniec miesiąca zacznie mijać i nie tylko odzyskasz spokój ale i nadzieję, że to co przyniesie jutro będzie lepsze. Czasami będzie to od Ciebie wymagać wyjść naprzeciw trudności i stawienia czoła sprzeciwom innych i nawet jeśli chwilowo nie będziesz posiadać gotowego rozwiązania, nie będziesz mieć odpowiedzi, uznasz, że czasami po prostu nie można wiedzieć wszystkiego. W tym przypadku nie zawsze działanie i parcie do przodu jest najlepszym wyjściem, czasami po prostu trzeba zdać sobie sprawę, ze nie każdemu musi odpowiadać to co robisz.

PANNA (24.08 – 22.09)

Panny przede wszystkim w Grudniu będą potrzebować w całym zamieszaniu codzienności znaleźć chwilę dla siebie. To będzie trochę na zasadzie zderzenia się dwóch przeciwnych mocy, które będą napierać z obu stron jednocześnie. Dopóki nie zatrzymasz się i nie zastanowisz co jest dla Ciebie najważniejsze, dopóty będziesz tkwić w takim właśnie położeniu. Nie będzie można iść naprzód. Nie ma znaczenia, czy sprawy dotyczą partnerstwa czy innych życiowych decyzji. Odpowiedź przyjdzie a przynajmniej będzie łatwiej Ci ja odnaleźć, kiedy zdecydujesz się na chwilowe zatrzymanie się. Domknięcie się roku, domknięcie się swojego rodzaju cyklu w Twoim życiu będzie właśnie sprzyjać takim dość  nerwowym sytuacjom. Musisz zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę Ci potrzeba do szczęścia, czego tak naprawdę potrzebujesz by stworzyć pełnię swojego życia. Takie właśnie dylematy będą Ci towarzyszyć w Grudniu. Jeśli więc usilnie starasz się znaleźć wyjście z jakiejś trudnej sytuacji, chcesz zakończyć jakiś projekt – powyżej masz do tego wskazówkę. Jeśli uda CI się wziąć pod uwagę powyższe informacje, będziesz w gotowości, by zacząć nowy etap w życiu. Niech to nawet będzie tylko mały krok w tym kierunku, a od razu poczujesz, że odzyskujesz panowanie nad swoim życiem. Opanowanie właśnie i trzymanie się twardo na ziemi jest dla Ciebie szalenie istotne, jednak dopóki będziesz w takim konflikcie ze sobą i otoczeniem, trudno będzie Ci ruszyć z miejsca.

WAGA (23.09 - 23.10)

Wagi w tym miesiącu będą przede wszystkim skupiać się na pracy. Szczególnie jeśli „dopieszczasz” projekt, rozwijasz nowe przedsięwzięcie, masz dodatkowe zadania w miejscu pracy. Jeśli masz ochotę iść na skróty i spróbować zrobić coś po tak zwanych łepkach – odradzam, zemści się to na Tobie na pewno. W tych zadaniach zdecydowanie należy poświęcić czas, całą swoją energię, skupienie i umiejętności, by wyszło z tego coś dobrego. Jeśli uczysz się nowego fachu, zdobywasz nowe umiejętności, nie poddawaj się. Okaże się bowiem, że właśnie w Grudniu jesteś już bardzo blisko opanowania nowej umiejętności. Dodatkowo karty podpowiadają, ze Twój wolny i czasami nieposkromiony duch, zechce skupić się na czymś zupełnie innym a te ważne sprawy zostawić na później – jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia – jak najbardziej tak należy zrobić. Jeśli jednak nie będziesz gospodarować czasem rozsądnie, może się okazać, ze nie dokończysz swojego zadania na czas. Dlatego też końcówka miesiąca będzie zależała od tego, jak zdecydujesz się zmierzyć ze swoimi zadaniami i pokusami, by rozproszyć się na coś innego. Karty podpowiadają, ze jeśli jednak dalej będziesz rozwijać swoje umiejętności i doskonalić je, możesz dojść bardzo daleko.

SKORPION (24.10 - 22.11)

Skorpiony zderzą się w Grudniu z różnymi komplikacjami, które może nie zapowiadają żadnej tragedii, ale dość skutecznie uprzykrzą Ci pierwszą dekadę miesiąca. Możesz mieć poczucie dosłownie kumulacji spraw, którymi teraz, absolutnie teraz będzie należało się zająć. Mało tego, za cokolwiek się weźmiesz, nie będzie widać końca. Nie ma na to żadnej złotej rady – ponieważ sami sobie pozwalamy, aby to wszystko nas przygniotło. Jedna rada to zabierać się za jedną sprawę na raz, a nie ciągnąć dziesięć srok za ogon. To samo tyczy się osób, które nie potrafią odmawiać i przyjmują na siebie zbyt wiele obowiązków na raz. Jeśli tak właśnie będziesz postępować, powoli zaczniesz dostrzegać światełko w tunelu. Mało tego, niektóre sprawy uda Ci się załatwić z bardzo pozytywnym skutkiem – jednak powtarzam, jeśli zdecydujesz się działać z jedną sprawą na raz. Zdziwisz się nawet, że takie pragmatyczne działanie jak proste rozpisanie sobie zadań czy planu dnia (ale realnego planu dnia – nie idealnego dnia), pozwoli Ci zapanować nad tym natłokiem. W taki sposób o wiele lepiej będzie Ci się skoncentrować na działaniu a nie tylko na utrzymywaniu się na powierzchni. Na koniec miesiąca nie tylko znajdziesz ogromną satysfakcję, ze samodzielnie udało CI się nad wszystkim zapanować, to jeszcze pozytywne załatwienie kilku spraw przywróci CI siłę, moc do działania oraz energię.

STRZELEC (23.11 - 21.12)

Strzelcom przyświecać będzie w Grudniu energia do działania. Nie będą to tylko puste słowa, ale faktycznie karty podpowiadają, ze początek miesiąca będzie dynamiczny i pełen prędkości, działania, zwrotów akcji – dosłownie jak w filmie. To zdecydowanie nie jest czas na odpoczynek, zastanawianie się czy rozpamiętywanie tego co było. Wykorzystaj tą energię i działaj. Szczególnie, jeśli z końcem roku musisz podomykać pewne sprawy. Potem będzie CI o wiele trudniej doprowadzić je do końca. Nie oznacza to wcale, że działanie i tempo pracy wystarczy. Karty także pokazują, ze niejednokrotnie będzie trzeba podejmować dość trudne decyzje. Wybory te będą o tyle ciężkie, że czasami żadne z nich nie będzie dobre dla obu stron. Jednak takie podejście jest wskazane, by nie ciągnąć w nieskończoność czegoś, co nie sprzyja Tobie, nie sprzyja Twoim bliskim czy współpracownikom. Dojdziesz w pewnym momencie do sytuacji patowej – i jedynym wyjściem będzie właśnie podjęcie decyzji. Dzięki takim właśnie działaniom uda CI się zakończyć Grudzień ale i rok pozytywnie. Szczególnie, jeśli od tego zależą Twoje finanse. Skup się zatem na finalizowaniu spraw i wykorzystaj sprawczą energię początku miesiąca.

KOZIOROŻEC (22.12 - 20.01)

Koziorożce w Grudniu będą musiały zdać sobie sprawę z tego, co jest dla nich dobre a co zupełnie im nie służy. Tkwienie w obecnej sytuacji czy to związku bez przyszłości, pracy, która nie daje ani satysfakcji ani pieniędzy, czy też układu, który nie prowadzi do niczego. Karty podpowiadają jasno – czas coś zmienić w swoim życiu, spakować manele i ruszyć dalej. Takie właśnie dylematy będą Cię zajmować na początku miesiąca. Twoje życie doszło do tego momentu i sama chęć zmiany niczego nie dokona. Tu potrzeba podjąć konkretne decyzje i co za tym idzie – działania. Od razu dodam, ze nie może to wyglądać tak, ze zupełnie bez celu, bez przyszłości i bez obrania kierunku można takie wielkie zmiany w życiu wprowadzać. Tutaj jest potrzebne konkretne skupienie się na tym, co jest w tej sytuacji najlepsze. Tak, czasami wystarczy po jednej stronie spisać pozytywy a po drugiej negatywy – to jest dobry początek zmian. Jednak nie wszystko można zrobić na raz. Rewolucje, także te życiowe zawsze mają swój początek w przygotowaniach – niech to będzie Twój pierwszy krok. Z końcem Grudnia a co za tym idzie z końcem roku okaże się, że jesteś gotowa / gotowy na zmiany w swoim życiu. Mało tego, będą to zmiany przemyślane i podyktowane obecną sytuacją i wizją przyszłości a nie jedynie emocjami.

WODNIK (21.01 - 19.02)

Wodniki natomiast będą miały początek Grudnia bardzo pozytywny. W kartach widać pozytywną energię i chęć do życia, do działania, do dzielenia się swoim szczęściem z innymi. Jeśli więc pragniesz odnowić kontakty czy znajomości – które z różnych, często przykrych powodów ciężko było odbudować, teraz właśnie będzie ku temu możliwość. To będzie idealny czas by wyjść z domu, spotkać się z ludźmi – choćby na kilkunastominutowym spacerze. Nie wszystko się uda od razu, czasami na zaleczenie starych ran, szczególnie tych emocjonalnych, potrzeba będzie czasu. Wiele w tym przypadku będzie jednak zależeć od Ciebie i Twojego nastawienia. Cały żal i gorycz musi być z siebie wylana pozostawiona za sobą. Nie wyciągaj jednak pochopnych wniosków i nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili. To trzeba przeczekać, taki proces po prostu musi potrwać. Tu potrzebna będzie lojalność, spokój ale i zdecydowanie. Nawet jeśli ktoś na początku zupełnie nie będzie przejawiał chęci by odbudować relację. To może być instynkt obronny, dlatego też nie ustawaj w staraniach. I nie ma tu znaczenia, czy to ktoś z bliższej czy dalszej rodziny, znajomy czy miłość z przeszłości. Jeśli naprawdę CI zależy, działaj cierpliwie, powoli ale uparcie. Szczególnie, że takich naprawdę bliskich osób możesz mieć w przyszłości niewiele.

RYBY (20.02 - 20.03)

Rybom zapowiada się dość skomplikowany miesiąc. Szczególnie początek miesiąca może obfitować w trudne, czasami nawet bardzo trudne sytuacje. Jeśli są jakieś sprawy, na których rozwiązanie czekasz – owo rozwiązanie nie będzie po Twojej myśli. Wiele tu będzie zamartwiania się i zamieszania, nic więc dziwnego, że i Twoje samopoczucie na tym ucierpi. Natomiast rozżalenie i rozgoryczenie też trzeba przeboleć, a dopiero potem można podejmować decyzje o swojej przyszłości. W połowie Grudnia będziesz mieć poczucie, że to co mogło się zawalić, właśnie runęło. W takim trudnym okresie pocieszeniem  może być jedynie taka informacja – że to już koniec tych nieprzyjemnych wydarzeń i sytuacji. Niemniej jednak nie można cały czas być w pozycji ofiary i pozwalać, by to inni decydowali za Ciebie. To jest tak zwane apogeum tego co mogło się stać i teraz pozostaje już tylko odbić się od dna. Tutaj mała uwaga. Możesz mieć pokusy, by odegrać się na innych za Twoje niepowodzenia czy sytuacje, powstrzymaj tą chęć. Po pierwsze w emocjach możesz mieć zaburzoną opinię i Twoja ocena może nie być obiektywna a wręcz przeciwnie złudna. Iluzoryczna możliwość zwycięstwa, pogrąży Cię jeszcze bardziej.

Autor tekstu tarocistka Beata

Kontakt z wróżką :

708 788 687 Kod 15
(koszt 4,92 zł z VAT/min)

SMS o treści:ChiroTwoje pytanie wyślij na 7336
(opłata 3,69 zł z VAT)