Inwestowanie czy oszczędzanie

Inwestowanie czy oszczędzanie

 

Inwestowanie i oszczędzanie wśród znaków zodiaku.

 

Każdy z nas zapewne chciałby pomnażać swoje środki pozwolić sobie na większe wydatki i zakup rzeczy, o których marzy od dawna. Istnieje teoria, że oszczędzać, czy inwestować może każdy, jeśli tylko dość poważnie podejdzie do tego tematu. Pierwszym podstawowym prawem jest zrozumienie tego, w jakim celu się to robi. Ważne też, by osoba decydująca się na dany typ inwestowania, czy sposób oszczędzania rozumiała i akceptowała sposób, w jaki będzie angażować swoje środki.

Czasem warto po prostu poradzić się specjalisty bądź nauczyć się samodyscypliny. Często warto przygotować solidny plan, nakreślić cel, który chcemy osiagnąć. Czasem warto przygotować przysłowiowy ołówek w ręku.

            Brak oszczędności i brak wiedzy jak się zabrać za ten temat, to główne problemy w naszym społeczeństwie.

Posiadanie zapasów finansowych pomaga utrzymać płynność i stabilność w domowym budżecie, pomaga nam utrzymać pewne nawyki oraz wewnętrzną spójność. Planowanie wydatków prowadzi również do zwiększenia naszej niezależności finansowej, tak by unikać w przyszłości zaciągania kredytów.

Jak podejść do osobistych finansów ?

 

Na pewno wielu z nas mówi, że zarabia zbyt mało by zacząć oszczedzać. W wielu przypadkach jest to mit gdyż budowanie planów oszczędnościowych często można zacząć już od kwot minimalnych. Zacząć należy od ustalenia osobistego celu, a przede wszystkim, czy chcemy położyć nacisk na oszczędzanie, czy inwestowanie.

Jeśli wybieramy wariant oszczędzania nie interesują nas wielkie zyski, ale chcemy by pieniądze nie straciły na swej wartości i wypracowały jakiś zysk.

Jeśli decydujemy się być inwestorem wtedy nastawiamy się osiągnąć maksymalny zysk w ramach zaakceptowanego przez nas poziomu ryzyka inwestycyjnego. Ważne byśmy przy małym ryzku straty swego kapitału zapewnili sobie maksymalny zysk. Jest to proces długoterminowy.

Jak pomnażają swoje środki znaki zodiaku?

Baran

Jest indywidualistą. Porafi wejść w ryzykowne inwestycje bez zbędnych oporów. Powinien jednak korzystać z porady doradcy inwestycyjnego, ponieważ zbyt spontanicznie chce ulokować swoje środków, w zbyt niepewne intsrumenty. Dla Barana dobre są stałe inwestycje np. w nieruchomości.

Byk

Byki są bardzo praktyczne Długo rozważają, co warte jest uwagi i w co zainwestować w swoje aktywa. Dla Byków najlepiej sprawdzają się inwestycje w obligacje skarbowe o niskim ryzyku i pewnym zysku.

Bliźniak

Bliźnięta lubią inwestować w coś abstrakcyjnego, coś, co związane jest z odczuwaniem przyjemności i zabawy. Lubią stawiać na element rozrywki w całym procesie. Nie lubią oszczędzać, lubią grę, wiec mogą inwestować na giełdzie, czasem bardzo ryzykownie.

Rak

Raki są dość konserwatywne w swoich poczynaniach, boją się ryzyka.Zawsze wybierają bezpieczeństwo również w sprawach inwestycyjnych. Jeśli Rak już zacznie inwestować, to w rzeczy pewne, o wysokiej wartości np. w meble, cenne przedmioty, nieruchomości.

Lew

Lwy lubią luksus i dobrobyt.Mają specyficzne podejście do pieniędzy. Oszczędzanie jest problemem dla Lwów. Dobre dla Lwów są oszczędzania i inwestycje długoteminowe, również w lokaty w złoto i dobra luksusowe jak np. wino. Lubią ciekawe portfele inwestycyjne.

Panna

Panny są bardzo praktyczne i analityczne. Chętnie budują plany długoterminowego oszczędzania, konta emerytalne i polisy. Nie podejmują ryzykownych działań lokują środki w bezpieczne instrumenty oszczędnościowe. Inwestuja konserwatywnie.

Waga

Wagi lubią żyć w harmonii. Delektują się dziełami sztuki i dobrym jedzeniem. Ciężko Wagom jest oszczędzać, czy inwestować gdyż większość nadwyżek finansowych poświęcają na zapewnienie sobie ulubionego luksusu. Mogą zachęcić się do inwestycji w sztukę lub obszary związane z twórczością.

Skorpion

Mają naturalną skłonność i zdolność do inwestowania. Łatwo wyczuwają zysk i co się opłacą. Mają tendencje do agresywnego inwestowania, najczęściej w akcje. Mają wewnętrzny instynkt i często posiadają tajne konta i zyski.

Strzelec

Nie są praktyczni w sprawach finansów. Potrafią być rozrzutni. Lubią rozmach we wszystkich działaniach.Jeśli już zgodzą się inwestować, to będzie to coś, co łączy się z ryzykiem i hazardem. Zakładają, że pieniądze zawsze się znajdą.

Koziorożec

Z natury bardzo praktyczny i oszczędny znak ziemski, nawet czasem uchodzący za dość skąpego. Koziorożce przywiązuje wagę do lokowania środków w bezpieczny sposób takich jak lokaty długoterminowe, plany oszczędzania.

Wodnik

Idealiści często chętnie oddadzą pieniądze na jakieś cele charytatywne. Jeśli myślą o oszczędzaniu wybierają inwestowanie, które są oparte na jakiś nowatorskich podejściach, nie przejmują się ryzykiem.

Ryby

Ryby nie należą do zbyt praktycznych znaków zodiaku. Mogą nie przywiązywać większej wagi do swoich wydatków i wydawać więcej niż zarabiają. Jeśli chcą poważnie podejść do tematu oszczędzania, czy planowani przyszłości powinny zadbać o dobrego doradcę.

Jak zarządzać swoim budżetem, w co inwestować pieniądze podpowie astrolog Monika

SMS o treści ASTROLOG Twoje pytanie wyślij na numer 73480
(3,69 PLN z VAT)