Poznaj 5 sposobów na szczęśliwy związek

Poznaj 5 sposobów na szczęśliwy związek

 

Czasami dochodzi do tego, że chce się związek zakończyć. Natomiast,  jeśli naprawdę uważasz, że warto walczyć o związek, musisz znaleźć sposób, aby móc cieszyć się szczęściem  ponownie. Daję ci kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Jak radzić sobie z trudnym związkiem?

 

Istnieje wiele sposobów na trwały związek. Obejmują one między innymi komunikację, szczere rozmowy i wspólne zainteresowania. Nie wszystkim dotrzymanie kroku się udaje.

Niektóre związki małżeńskie mogą z czasem się rozpaść. Nic dziwnego w tym, że wiele osób rezygnuje ze swojego związku, gdy problemy stają się zbyt trudne do pokonania. Współmałżonek nie zawsze rozpoznaje jednak co, robi nie tak, co utrudnia ten związek.
Ludzie z wiekiem mają coraz dłuższą listę oczekiwań dotyczących tego, jak druga osoba powinna się zachowywać lub reagować w danej sytuacji. Tworzą w umyśle model  idealnego partner. Gdy oczekiwania te nie zostaną spełnione, powstaje rozczarowanie prowadzące do konfliktu. Im więcej jest oczekiwań wobec drugiej osoby, tym większe są szanse, że te oczekiwania nie zostaną spełnione. Żal narasta, czasami gniew i presja.

 

Rozgoryczenie i frustracja są wielkimi wrogami związku.

 

„Myślałam, że zrobisz to dla naszych dzieci!! Jak mogłeś poświecić jej tyle czasu?” Próbujemy jego osaczyć, zmusić do realizacji naszych marzeń. Zapominamy, że każdy ma swoją indywidualność, słabości i oczekiwania. Lata lecą, a my się zmieniamy. Czasem na plus, częściej na minus, ale najczęściej nie jesteśmy już tą osobą, którą On pokochał. Dlaczego, zatem ma nadal w tej relacji być ? Czy On nie ma prawa do szczęścia?
 

Komunikacja jest kluczem do udanego związku.


Związek z drugą osobą jest stale oceniany podobnie jak postępy ucznia w trakcie roku szkolnego. Często panowie dzwoniący do wróżki mówią tak jak Michał: poznałem piękną kobietę, zadbaną, pełną energii i pomysłów. Kiedy wracałem do domu, w progu witała mnie w eleganckiej sukience piękna kobieta. Moja mama dbała i dba nadal o swój wygląd, o dom więc nie przypuszczałem, że moja kiedyś piękna żona zamieni się w gawędziarkę z dużą nadwagą i wyciągniętym, spranym dresem.
Kasię poznałem przypadkiem na firmowym bankiecie, od razu przypadliśmy sobie do gustu. W jej oczach zobaczyłem żonę, ale nie te po latach a tą, którą poślubiłem.

Mam prawo do szczęścia. Prawda?

Do czego mężczyźnie potrzebny jest romans?


Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że małżeństwo czy to urzędowe, czy to kościelne nie jest na całe życie. Nie zmusimy nikogo do miłości, do kochania nas. Możemy jedynie sami nauczyć się jak rozwiązywać konflikty i pracować nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi ze swoim partnerem. I jak pokazuje przykład Michała dbać o siebie i pielęgnować uczucie by nie zgasło.
Romans w związku czasem jest po to, gdyż jesteśmy znudzeni swoją partnerką a czasem po to, by zmobilizować ją do zmian. Niektórzy w romansie leczą swoje problemy. Jedno jest pewne, nie opuszcza się dobrych związków i nie szuka miłości poza małżeństwem. To tak jak z jadaniem w restauracji. Kiedy wpadasz na obiad do niej? Jak jesteś poza domem lub marnie gotujesz.

 

Wskazówki jak odbudować związek.


Żyjemy w świecie, w którym jest wiele rozrywek a tym samym szans na uatrakcyjnienie związku. Korzystajmy z tego, by potem nie płakać, że mąż nas wymienił na nowszy model. Kiedy nasz partner jest rozproszony przez telewizję, gry internetowe lub pornografię, nie zwracamy na niego uwagi, jedynie wydajemy polecenia: ’Odbierz dzieci ze szkoły”, „Wyjdź z psem”, „Zrób zakupy” ma dość i koncentruje się na romansach. W rezultacie czuje, że nie warto kontynuować związku i odchodzi zwykle do młodszej, zadbanej i pełnej energii kobiety.

Autor tarocistka Agnelya

Inni czytali także: Jak sobie pomóc, kiedy wątpimy w uczucia partnera ?