Randki  bez zobowiązań

Randki bez zobowiązań

Skok w bok

Bardzo często wydaje się nam, że skoro zakochaliśmy się w sobie, to zawsze będziemy się rozumieć i odgadywać swoje pragnienia.Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że każdy związek to ryzyko, pomimo tego, że w momencie składania sobie przysięgi oraz różnego rodzaju deklaracji jesteśmy głęboko przekonani o nierozerwalnej więzi psychicznej, emocjonalnej fizycznej i materialnej. Niestety nikt nie zagwarantuje nam wiecznej, niegasnącej miłości oraz życia bez przeszkód i problemów.

 

Czym jest zdrada?

Dla każdego człowieka zdrada oznacza coś innego. Wiele osób bardziej dotyka zainteresowanie emocjonalne kimś innym niż zdrada fizyczna. Łatwiej im pogodzić się z tym, że druga połówka miała „skok w bok”, niż że się zakochała.

Zdrada to  przede wszystkim świadome i intencjonalne naruszenie zaufania partnera, złamanie zobowiązań wobec niego, działanie przeciwko normom i wartościom oraz jawna lub ukryta ich negacja. Zdradzie zawsze towarzyszy uczucie bólu i cierpienia, niezależnie od tego czy jedna ze stron zdradziła czy też została zdradzona. Zdrada może być wynikiem kilku czynników: kryzys w małżeństwie, problemy w pracy, wyjazd integracyjny zakrapiany alkoholem. Ale zdrady zdarzają się i w udanych związkach, ponieważ  poszukujemy nowych wrażeń jakiejś odmienności, urozmaicenia. Niektóre osoby (również panie) regularnie szukają „miłosnych przygód”.
 

Dlaczego mnie zdradziłeś ?

Zdrada nie zawsze wynika ze słabości czy też złej woli partnera. Może mieć wiele przyczyn i na pewno nie bierze się znikąd. Zazwyczaj to odpowiedź na odczuwane przez jedną ze stron deficyty w związku.Niedostatek ciepła, bezpieczeństwa,zrozumienia,satysfakcji seksualnej. Nie uświadamiając  sobie tego bardzo często sami „popychamy” swojego partnera do zdrady poprzez niepoświęcanie mu uwagi, lekceważenie jego potrzeb, chorobliwą zazdrość, brak szacunku, traktowanie go jak przedmiot lub własność. Niejednokrotnie za wiele oczekujemy od swego partnera, nie bierzemy pod uwagę jego możliwości oraz osobowości. Często zdarza się, ze  partner, który zdradził, prawdopodobnie już od dawna komunikował, że nie czuje się w związku dobrze.

 

Jak ukoić ból po zdradzie ?

Zdrada boli ponieważ zawiodła najbliższa nam osoba, którą kochaliśmy i ufaliśmy jej. Osoba, która nagle staje się dla nas obca, która w jednym momencie niejednokrotnie zaczyna być naszym wrogiem. Została pustka, ból, poczucie skrzywdzenia, wstyd, gorycz, smutek oraz łzy. Najtrudniejszy jest pierwszy okres po powzięciu wiadomości o zdradzie. Przede wszystkim należy sobie dać czas i prawo do przeżycia po niej żałoby. Wbrew pozorom jest to stan niezbędny, aby odzyskać na powrót siły witalne. Kolejnym krokiem jest nieobarczanie nikogo winą za to co się stało. Po prostu stało się i już. Życie jest zbyt skomplikowane, aby analizować każdy jego fragment w poszukiwania winnego, ponieważ szanse  na obiektywną ocenę w tym przypadku są nikłe. Często powód zdrady jest zupełnie inny, niż sobie to wyobrażamy. Dlatego też nie warto doszukiwać się konkretnych przyczyn.

 

Bo miłość jest jak roślina

Zdaję sobie sprawę z tego, że podjęty przeze mnie w niniejszym felietonie temat jest trudny i kontrowersyjny. Pielęgnujcie jednak swoje związki. Miłość jest jak roślina, niepodlewana umiera albo dziczeje. Spróbujcie w całym tym zgiełku dnia codziennego znaleźć czas tylko dla siebie, oczarowujcie siebie nawzajem, wpuście od czasu do czasu „świeże powietrze do swojej sypialni”, dbajcie o dobrą komunikację w relacji.Przede wszystkim wspólnie działajcie i spróbujcie opanować sztukę kompromisu, ponieważ związek pomiędzy kobietą i mężczyzną nie jest „polem bitwy” i ciągłą walką o to kto ma rację.Pamiętajcie równocześnie o tym, że to Wy kreujecie swoje życie i dążcie we wszystkich jego sferach do osiągnięcia pełni szczęścia oraz harmonii.

Autor wróżka Renata

Kontakt z wróżką :

708 403 151
(koszt 2,46 zł z VAT/min)

SMS: Wiara Pytanie wyślij na 7336
(3,69zł z VAT )

Przeczytaj także Felieton