Uran –planeta  zmian

Uran –planeta zmian

Najciekawszą planetą i najbardziej przeze mnie lubiana jest Planeta Uran. Uran patronuje znakowi Wodnika i symbolicznie również dziedzinie Astrologii.

Wiele osób, którzy  są w jakiś sposób inni, niezwykli, których widać na tle tłumu maja tę planętę bardzo silnie zaznaczoną w swoim kosmogramie urodzeniowym. Również osoby, które zajmują się Astrologią zawodowo mają tę planetę i znak  Wodnika bardzo mocno  dominującą.

Uran odpowiada za wyższe oktawy świadomości, również intuicję ale jako impulsywne informacje,  patronuje takim dziedzinom jak Radiestezja, niekonwencjonalne uzdrawianie,  I Ching.

Planeta została odkryta w 1781 roku, a jej czas obiegu wynosi 84 lata. Przebywa w jednym znaku zodiaku około 7 lat.

Energia Urana związana jest z pojęciem rewolucji, wielkich zmian. Wiąże się ściśle z wolnością, równością. Utożsamiany jest z wielkim geniuszem i nagłymi przebłyskami, z działaniami na rzecz wielu grup społecznych

Mocną stroną ludzi posiadających silnie  zaznaczoną te planetę w horoskopie są wszelkie spontaniczne działania, wielka inteligencja, duch odkrywcy, który nie znosi ograniczeń. To również pociąg do eksperymentowania i szukania rozwiązań, których jeszcze nikt nie wymyślił.

 Do słabości i minusów zaliczyć możemy  nadmierną pobudliwość układu nerwowego, niestałość i niestabilność. Często zbyt mocne wyeksponowane cechy mogą prowadzić do działań nieobliczalnych i niechęć do wszelkich zobowiązań. Ludzie tacy posiadają wręcz obsesyjną potrzebę bycia wolnym, niezależnym.

 Z punktu widzenia naszego rozwoju Uran każe nam zadawać pytania o osobistą wolność.  W której dziedzinie życia chcielibyśmy uwolnić się od wszelkich zobowiązań, przełamywać utarte schematy.

Uran w naszym życiu i odzwierciedlającym go kosmogramie pokazuje sferę w której nasza istota  pragnie bezwględnie  być pozbawiona wszelkich krępujących więzów. Jeśli odczujemy w tej właśnie dziedzinie jakieś narzucone z góry rygory i nie będziemy czuć  się swobodnie wtedy rozpoczniemy toczyć bitwy po to, by wyrażać swoją indywidualność .Jeżeli coś dzieje się nagle w naszym życiu bez wcześniejszego przygotowania bądźmy pewni, że dzieje się to pod wpływem Urana.  Większość rozwodów, nagłych zakochań też działo się kiedy Uran postawił przysłowiową kropkę nad i.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy bałagan, który obecnie  działa na Ciebie zapytaj Astrologa, czy jesteś pod wpływem Urana.

Astrolog Monika