Znaczenie kart tarota

Znaczenie kart tarota

Wędrówka Tarotowego Głupca

Na karcie Głupiec mamy młodego beztroskiego mężczyznę w kolorowym ubraniu,z workiem na ramieniu i małym psem ,idą razem w kierunku urwiska na spotkanie przygody.
 

Czy idą razem? Czy mały pies tylko chroni Głupca?

Głupiec wędruje i nie wie gdzie. Tak wypełniony ma umysł wizją,jest pełen zachwytu i podniecenia swoimi pomysłami. Idzie pogwizduje ,z lekka się uśmiecha,głowa w chmurach.Nie widzi urwiska,nie widzi ,że może się przewrócić. Za nim biegnie i szczeka ,pociągając za pietę mały pies,który próbuje go ostrzec przed podjęciem ewentualnego niewłaściwego kroku,kroku który może być bardzo ryzykowny.
 

Czy Głupiec spostrzeże co się dzieje, zanim będzie za późno?

Karta Głupiec wg jednych 0 lub niektórych 22, ostatnia karta albo pierwsza z Arkan Dużych.Głupiec jest kartą nieskończonych możliwości. Worek na plecach wskazuje, że ma wszystko, co potrzebuje,ma wszelkie możliwości,ma symboliczny worek wiedzy,może zrobić co tylko chce.On jest już w drodze do nowego początku,przed nim świat do zaprogramowania wg jego wizji.Tylko trzeba się zatrzymać i otworzyć worek.Spojrzeć na sprawy z innego punktu widzenia - z punktu logiki.
 
Ale karta niesie ostrzeżenia, mimo ,że On widzi wszystko takie wspaniałe, jest oczarowany tym co wokół, widzi jak wiele życie ma do zaoferowania, to zapomina ,że trzeba jeszcze obejrzeć się na swój krok, przemyśleć go bo inaczej spadnie z urwiska i skończy jak błazen.Dla Błazna, najważniejszą rzeczą jest to, aby po prostu wyjść i cieszyć się światem. Aby zobaczyć, co jest do zobaczenia i poczuć radość z tego.
 
W karcie Głupiec pokazany jest nowy początek często dosłowna przeprowadzka do nowego domu lub pracy,nowy partner czy ponowne rozpoczęcie nowej działalności.Nie chodzi o coś by tylko zmienić tu, tam,ale o rozpoczęcie od nowa ,o nowy ruch i nową energię na nowy początek tak abyśmy poczuli się znowu pobudzeni,podekscytowani jak dziecko co odkryje nową umiejętność.
 
Niestety, ten stan może być zbyt optymistyczny lub naiwny. A szansa na biznes może nie być tak dobra lub dająca pieniądze, jak się nam wydaje, i nowy partner może być nie taki bez zarzutu.
Podobnie jak Głupiec z tarotowej karty może być tak zajęty robieniem rzeczy niewłaściwych,nieprzemyślanych czy też nie na miarę swoich możliwości i zajęty wyobrażaniem sobie marzeń,snuciem fikcji że zupełnie przegapi fakt, że powinien ustalić plan i realizować go.Karta radzi, aby słuchać intuicji ,być czujnym psem, który może być zaniepokojonym przyjacielem,kochającym mężem,rodzicem lub mądrą wróżką umiejętnie czytającą tarota . Jednak ekscytujące nowe początki mogą być szczęśliwe,trzeba jeszcze tylko obejrzeć swój krok.
 

Karta Głupiec jako lekcja

Aby odnieść sukces, trzeba znaleźć nowe sposoby ,które nas doprowadzą do osiągnięcia swoich celów. Przy okazji musimy być gotowi odrzucić stare nawyki,nieprzyjaznych ludzi i stworzyć dla siebie nowy plan działania . Puścić swoje obawy,bo mamy wszystko, czego potrzebujemy,gdy uwierzymy w siebie Wszechświat odpowie obfitością i zapewni nam ją. Podobnie jak numer 0 na karcie Głupca wyróżniajmy się w tłumie i idźmy swoją własną drogą w życiu,ale zawsze miejmy gotowy scenariusz.
 

Jako ostrzeżenie:

Sugestia by unikać lekkomyślności i zbytniej szczerości zwłaszcza do przesadnie "słodkich" ludzi.
 
Zapraszam do wspólnego przejścia z "Głupcem" przez stacje Tarot online
Agnelya 708 588 502 kod 5 (3,69zł/min) z zagranicy Zamów Rozmowę informacja w moim profilu .
 
"Treść chroniona prawami autorskimi.Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana  bez pisemnej zgody autorki tekstu"