Astrologia - Znak Wagi

Astrologia - Znak Wagi

 

Przesilenie jesienne.


Termin zwany również równonocą jesienną.  Doświadczamy tego zjawiska, kiedy dzień i noc mają tę samą długość. W tym dniu Słońce wchodzi w znak Wagi i rozpoczyna się astronomiczna jesień, a na drugiej półkuli astronomiczna wiosna.
W naszej tradycji słowiańskiej okres równonocy kojarzony był ze zbieraniem plonów, czyli dożynkami.
Z punktu widzenia ezoterycznego przesilenie jesienne również związane jest z pewnym rytmem natury i zbieraniem plonów swoich wcześniejszych działań
Waga jest znakiem kardynalnym, co zawsze wzmacnia każdą, osobista decyzję o swojej  przemianie.
Warto w takim momencie przesilenia wykonać swój osobisty rytuał, wczuwając się w rytm natury i cykle przemian, których właśnie doświadczamy. Wejście w jesień, to czas, w którym każdy z nas może się wyciszyć, podziękować za dotychczasowe doświadczenia i poprosić o dalsze prowadzenie, tak, by uniknąć kłopotów, problemów na swojej drodze.
Znak Wagi symbolizuje harmonię i wewnętrzną równowagę. Warto, więc przede wszystkim  poprosić o oczyszczenie duszy z negatywnych myśli, wspomnień i wszelkich obciążeń karmicznych, które nie pozwalają żyć w pełni szczęścia. Warto wzbogacić ten czas o zapalenie świeczki w intencji spokoju i odejścia już pewnych spraw. Ponieważ jest to czas zbiorów możemy mentalnie zrobić w myślach rozliczenie.    Przesilenie jesienne wskazuje na koniec pewnego etapu, pewnej drogi tak ,by z jesienią przygotować się do nadejścia symbolicznej ciemności podczas zimy-czyli zagłębienia się w siebie.


Co warto zrobić w trakcie wchodzenia w jesień?


Przede wszystkim zadbać o dobry nastrój, spokój ruch i odpowiednią dietę. Warto też zapewnić sobie jakąś osobistą dawkę optymizmu i mandali w postaci afirmacji .
 Co powinno się spożywać  w takim przejściowym okresie? To przede wszystkim potrawy pozwalające nam nie zmarznąć, zyskać odporność i mieć dobry nastrój. Nie zapominajmy jednak nadal  o owocach i warzywach. Do każdej spożywanej potrawy warto również dodać trochę rozgrzewających przypraw takich jak, imbir, goździki, cynamon, wanilii chili i kurkumy, kardamonu.Zestaw niezbędnych afirmacji na jesień dla znaków zodiaku


Baran
„Jestem   wdzięczny za postęp i rozwój niezależnie, jak szybko on nastąpi”.
Byk
„Jestem silny i pewny siebie niezależnie gdzie się znajduję”

Bliźnięta
„Moje wszystkie myśli są pozytywne i kreatywne”
Rak
„Respektuję swoje granice i czuję się bezpiecznie”
Lew
„Mam nieograniczone możliwości”
Panna
„Staję się coraz doskonalsza w tym, co robię”
Waga
„Moje związki z ludźmi są pełne harmonii.”
Skorpion
„Żyję pasją, żegnam się bez bólu, z tym, co już mi niepotrzebne”
Strzelec
„Żyję tu i teraz i dobrze mi z tym”.
Koziorożec
„Jestem doceniany i szczęśliwy.  Moje ciało jest elastyczne”.
Wodnik
„Dzielę się z innymi moją wiedzą z przyjemnością”
Ryby
„Życie jest piękne, integruję się z całym światem i dobrze mi z tym”.

Autor Astrolog Monika zaprasza na Horoskop Tarot Wróżby Online i Rytuały