Gwiazda Betlejemska

Gwiazda Betlejemska

Kim byli Trzej Królowie?

Jednym z klasycznych obrazów świąt Bożego Narodzenia są trzej królowie podróżujący do Betlejem, nad którym mocno świeci Gwiazda Betlejemska o czym czytamy  w pierwszych wersetach Ewangelii Mateusza, w której pisze:

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judzkiej ziemi za dni Heroda, króla, oto przyszli mędrcy ze wschodu do Jerozolimy, mówiąc: Gdzie jest narodzony król żydowski? albowiem widzieliśmy jego gwiazdę na wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon.

Narodziny Jezusa

Mędrcy w greckim oryginale Biblii są często przedstawiani jako królowie, ale  byli prawdopodobnie astrologami. Według ewangelii Mateusza, widzieli jakieś astronomiczne wydarzenie jako zapowiedź narodzin Chrystusa. Wśród badaczy pisma jest dyskusja na temat historycznej dokładności wydarzenia. Mateusz jest jedynym ewangelistą, która wspomina o magach, a wielu uczonych uważa, że ​​to trochę pobożna parabola, aby pokazać, że przyjście Jezusa zostało zapisane w gwiazdach. Ale jeśli przyjmiemy, że relacja Mateusza jest dokładna, rodzi się pytanie, czym właściwie mogła być Gwiazda Betlejemska.

Czym była Gwiazda Betlejemska?

Jest możliwość, że mogła być kometą. Komety od czasu do czasu pojawiają się nad niektórymi obszarami i astrolodzy opisują je jako "komety wiszące" nad miastem, a tak opisywana jest Gwiazda Betlejemska. Bóg chciał by świat dowiedział się o narodzinach Jezusa a więc teoria, że pokazał  drogę do niego w postaci najjaśniejszej gwiazdy może być prawdopodobna. Biblia  mówi ;będą znaki od Boga na niebie.
Gwiazda była prawdopodobnie połączeniem planet (stąd pokazywana jest z warkoczem). Oznacza, że Bóg zaplanował, by wyróżnić narodziny Jezusa, Jego syna! Mędrcy jako astrologowie wiedzieli co się dzieje bo obserwowali niebo.

Gwiazda Betlejemska i jej symbolika

Wiele lat później kościoły zaczęły Gwiazdę Betlejemską używać jako symbol w obchodach świąt Bożego Narodzenia. Obecnie gwiazda ta zagościła także w dekoracjach domów świeckich. Mamy m.in gwiazdy na choinkę, zwykle dekorujemy nimi czubek choinki i są symbolem wskazującym drogę do domu naszym bliskim bedącym w podróży, ale też kwiat Gwiazda Betlejemska, która to przyciąga miłość i pieniądze.

Innym ważnym elementem Świąt Bożego narodzenia są aniołki ,które chronią domowników przed złą energią, wprowadzają radość i szczęście. Choinkę oplatamy łańcuchem , który to symbolicznie scala skłócone rodziny. Pamiętajcie też by nie brakło cukierków zwłaszcza, jeśli pragniecie powiększyć swoją rodzinę i światełek rozświetlających smutki zamieniając je w radość i szczęście.

Życzymy Szczęśliwych, magicznych świąt spędzonych w gronie tych co kochacie. Zapraszamy do naszych wróżek i astrologów, którzy pomogą odkryć waszą przyszłość i rozwiązać problemy, by w szczęściu i pogodzie ducha wejść w 2019 rok.

Przeczytaj także Horoskop GrudniowyZwyczaje Wigilijne

® Ezolinia Wróżby tarocistka Agnelya