Pluton w horoskopie

Pluton w horoskopie

Tranzyty Plutona

Pluton został odkryty w 1930 roku. W astrologii jest więc brany pod uwagę od niedawna. Jest niewielką planetą. Włada znakiem Skorpiona i ma potężną moc. Pluton to planeta destrukcji i transformacji. Gdy nadciąga trzeba się przygotować na zmiany w życiu. Bywają duże. Czasem aspekt Plutona wywraca życie do góry nogami.

Pluton jest planetą obiegającą zodiak bardzo wolno. Potrzebuje do tego aż 248 lat co oznacza, że od chwili odkrycia nie obiegł jeszcze całego zodiaku. W ciągu roku przesuwa się tylko o około 1 – 3 stopni. Planeta jest tak wolna, że efekt jej działania trwa wiele miesięcy, a nawet lat. Tranzyt Plutona jest szczególnie trudny do przeżycia jeśli jest to kwadratura, opozycja lub koniunkcja. Najsilniej działa tranzyt przez ascendent i Mc oraz przez pozostałe domy kątowe.

Jego działanie jest bardzo mocne i nie do uniknięcia. Warto sobie z tego szybko zdać sprawę. Im trudniej z tym co niesie przychodzi się nam pogodzić, tym mocniej zadziała.

Pluton nie działa z zaskoczenia. To domena Urana. Zwykle przed dłuższy okres czasu przygotowuje nas psychicznie i fizycznie do zmiany nie tylko nas, ale często także zmian w otoczeniu. Warto się przygotować aby skutki transformacji były jak najmniej dokuczliwe. Trzeba mieć na uwadze, że zmiany przebiegają na bazie zniszczenia poprzednich struktur, do których byliśmy przyzwyczajeni. Możemy stracić to co dla nas ważne, to co lubimy. Może to być praca, ukochany partner, zdrowie, dom. Możemy też coś zyskać. Coś cennego, co stanie się ważne dla dalszego życia.

Działanie planety uzewnętrznia się poprzez energie planet z którymi tworzy tranzyty. Jeśli chodzi o tranzyt Plutona przez dom, to wskaże on jakich dziedzin transformacja dotyczy.

Strach przed tranzytami Plutona nie jest uzasadniony. Trzeba być tylko w pełni świadomym ich nadejścia.

Zapraszam do zamawiania horoskopów astrologicznych Wróżka Agra

Wiesz już, co Cię czeka w nowym tygodniu? Koniecznie przeczytaj swój horoskop tygodniowy oraz co przygotował dla Ciebie tarot online.